USKLADIMO FREKVENCIJE

NOĆ MUZEJA OČARALA CVELFERIJU

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

DRENOVCI – Velika dvorana Doma kulture u Drenovcima predivno uređena sa muzejskim predmetima prigrlila je veliki broj aktivnih sudionika koji su brojnim posjetiteljima pokazali svoje umijeće izrade ručnih radova u Noći muzeja. Ovu hvale vrijednu manifestaciju otvorio je Jakša Šestić, načelnik općine Drenovci. Istaknuo je da će Cvelferija uskoro dobiti novi objekt Muzeja Cvelferije u kojem će biti pohranjeno blago devet sela. „ Ovo je druga godina kako novoosnovani Muzej Cvelferije organizira Noć muzeja, a četiri godine ranije to je činila uz potporu Općine Udruga Čuvarice iz Drenovaca. Od ove godine u aktivnosti su se uključile udruge: Radenice iz Posavskih Podgajaca, Zlatne niti Gunja iz Gunje, Čuvarice iz Drenovaca, Cvelferke iz Račinovaca, Posjed iz Vrbanje i pojedinci iz Đurića, Rajevog Sela, Soljani i Strošinaca u kreaciji izložbe „ Iz naših fijoka“. Žene iz udruga su prezentirale svoj rad tkanje, vezenje, necanje,pletenje...

 

Za najmlađe održane su radionice  „ Uči vesti“ i izvezli su svoje inicijale..Tribina na temu „ Kako je sunčana čipka postala dodatna djelatnost na OPG-u Ilije Šarčevića u  Sikirevcima-primjer dobre prakse iznjedrila je interes Cvelfera. Ugodno je bilo slušati ŽPS Cvelferke i ŽPS KUD-a Graničari iz Gunje i biti sudionik „ Muzejskog posila“- uz tamburaše KUD-a Graničari Gunja. U velikom kolu čuo se napjev „ Dođi dragi u Muzej Cvelferije to je za nas mjesto najmilije“. U subotu je bilo buđenje u muzejsko jutro i radionica tkanja održana u Hrvatskom domu kulture u Posavskim Podgajcima u organizaciji Muzeja Cvelferije i Udruge za očuvanje kulturne tradicijske baštine Radenice iz Posavskih Podgajaca. U istinu je Noć muzeja bila bolja i očarala je sve Cvelferke i Cvelfere.

slike S.B.                                

Hitovi: 173