USKLADIMO FREKVENCIJE

10. OBLJETNICA BOŠNJAČKOG KULTURNO UMJETNIČKOG DRUŠTVA „ LJILJAN“ PADEŽ – RAJEVO SELO

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GUNJA – RAJEVO SELO – Bošnjačko kulturno umjetničko društvo „ LJILJAN“ osnovan je u naselju Padež u Rajevom Selu u Općini Drenovci listopada mjeseca 2007. pod vodstvom predsjednika profesora Ibrahima Vejsilovića koji je i danas na čelu društva.Program obilježavanja 10. obljetnice znalački je osmišljen, a sadržajno su ga obogatili, na pozornici Školske sportske dvorane Osnovne škole „ Antun i Stjepan Radić“ u Gunji pred oko 200 gledatelja. KUD-ovi :  iz Hrvatske Mađarsko KUD „ Vardarac“ iz Vardarca kod Osijeka i jubilarac BKUD „ Ljiljan“ Padež-Rajevo Selo, iz BiH „ Puračić“ iz Puračića kod Tuzle, „ Osman Rašidović“ iz Brke kod Brčkog, Sastav „ Đerze“ iz Živinica, harmonikaš Kadrija Mujkić iz Ratkovića. U nazočnosti izaslanice Bože Galića, župana VSŽ nazočila je gospođa Ana Lovrenščak, Zijad Pezerović, predsjednik nacionalnih manjina VSŽ, Stipica Mišura, ravnatelj gunjanske škole, Idriz Bešić, glavni imam u Gunji, Redžep Salkić, zamjenik načelnika općine Gunja, te Anto Gutić, načalnik općine koji je proglasio otvorenom svečanost „ Ljiljana“. Prof. Ibrahim Vejsilović, predsjednik KUD-a slavljenika je između ostalog naglasio: „ Za deset godina marljivog rada mladih možemo biti ponosni da smo imali značajne uspjehe i nastupe u Hrvatskoj i inozemstvu. Na Balkanskom festivalu u Ohridu osvojili smo tirulu prvaka festivala, u Turskom gradu Bursi od KUD-ova iz 60 država smo bili 11. Nastupali smo u 60 mjesta i bili sudionici na smotrama nacionalnih manjina i stalni smo na Raspjevanoj Cvelferiji.“ Od KUD-ova koji su nastupili teško je izdvojiti što je odskakalo, jer je svaki nastup oduševio publiku i ako su ovo amaterski KUD-ovi koji su na pozornici bili pravi profesionalci. Za nagradu dugi i spontani pljesak zadovoljne publike. U povodu jubileja-obljetnice zaslužnima su uručena priznanja.

                                                                 foto:Stjepan Bogutovac

              

Hitovi: 572