USKLADIMO FREKVENCIJE

Novi, žuti spremnici za plastiku

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević


U više od 3.000 novih, žutih spremnika građani Županje odlagat će plastiku koju će od sljedećeg mjeseca, dakle, kolovoza, gradska tvrtka Čistoća Županja d.o.o. odvoziti po novome rasporedu.”To je projekt koji traje već duže vrijeme i nabavu žutih spremnika najvećim je dijelom financirao Fond za zaštitu okoliša i Grad Županja. Žuti spremnici zamjenjuju žute vreće za plastiku i građani neće više morati dolaziti po vreće.” rekao je Ante Klanac, direktor Čistoće Županja d.o.o. Obiteljima sa četiri i više članova prilikom podjele ponuđeno je odabrati i spremnik od 240 litara, dok obitelji koje imaju do četiri člana preuzimaju spremnik od 120 litara. „Kod korisnika naših usluga u stambenim zgradama već su kod ulaza odavno postavljeni žuti spremnici, a sada će i građani u obiteljskim domovima imati kvalitetnije i po okoliš sigurnije rješenje za odvojeno prikupljanje plastike.” istaknuo je Klanac. Dodaje kako je i vrlo bitno što građani i kod ove podjele žutih spremnika nemaju dodatnih troškova i ovim su projektom u Čistoći Županja d.o.o. željeli olakšati ovu uslugu koja bi uz lakše postupanje prilikom prikupljanja plastike trebala dovesti i do što većeg prikupljanja ovakve ambalaže, što je u konačnici i cilj tvrtke koja sve svoje aktivnosti usmjerava i na zaštitu okoliša.

Korisnicima svojih usluga tijekom podjele žutih spremnika Čistoća Županja d.o.o. uručuje i obavijesti o novome rasporedu odvoza papira i plastike, odnosno, o prikupljanju biorazgradivog komunalnog otpada i reciklabilnog komunalnog otpada u Gradu Županji. Tako će raspored odvoza papira u plavim kantama od mjeseca kolovoza ostati u prvome tjednu u mjesecu na dan odvoza miješanog komunalnog otpada, dok će odvoz plastike u žutim kantama biti drugi tjedan u mjesecu na dan odvoza miješanog komunalnog otpada. Biorazgradivi komunalni otpad i dalje se u smeđim spremnicima odvozi petkom, no ta usluga, za razliku od odvoza papira i plastike, za građane nije besplatna već se plaća 20 kuna mjesečno.

Hitovi: 116