USKLADIMO FREKVENCIJE

Zbog problema s daljinskim očitanjem zamjena novih vodomjera

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
 
Iako je prije godinu dana na području Županje zamijenjen veliki broj vodomjera, tvrtka „Komunalac” d.o.o. u suradnji s dobavljačem vodomjera ovih dana mijenja te vodomjere u Bošnjacima, Županji i Gradištu. Problem je nastao, pojašnjava Ilija Lešić, direktor županjskog „Komunalca”, u daljinskom očitanju stanja na vodomjeru. „Naša je intencija u jednome danu očitati vodomjere i potrošnju vode, i to zadnjeg dana u mjesecu. No, digitalno daljinsko očitanje upravo kod dijela vodomjera promijenjenih prije godinu dana očitavalo je potrošnju od 0 kubika, pa se događalo da nakon 2-3 mjeseca očita stvarnu potrošnju i dolazilo je do problema, velikog broja kubika vode potrošenih u dužem razdoblju, visokih računa....Sada je dobavljač vodomjera angažirao zagrebačku tvrtku „Kinder” i radi se zamjena vodomjera.” dodaje Lešić uz podatak kako niti građani niti „Komunalac” nemaju dodatnih troškova prilikom zamjene vodomjera. Problemi oko očitanja nisu bili na svakome vodomjeru, događalo se to kod dijela uređaja, ali nakon ove zamjene, mišljenja su u „Komunalcu”, problema ne bi trebalo biti. U nadi kako će doista očitanje vodomjera u narednom razdoblju biti kvalitetno i točno, ipak dodajemo promišljanja pojedinih građana koji kažu kako je najsigurnije kada vlasnik kuće sam očita i upiše stanje na vodomjeru. Možda ni to nije jamstvo da će sve biti „pod kontrolom”, ali bolje pregledati, očitati, zapisati. I kontrolirati i vodomjer i potrošnju, da ne bi bilo jedan mjesec 5, a drugi 15 kubika potrošene vode.

 

 

Hitovi: 139