USKLADIMO FREKVENCIJE

Radionice, edukacije, ali i humanost u prikupljanju čepova

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

 

Povodom obilježavanja Dana planeta Zemlja gradska tvrtka "Čistoća Županja" d.o.o. organizirala je dvodnevne radionice za učenike osnovnih i srednjih škola.

Sve je započelo jučer uređenjem kružnog toka u blizini tvrtke Čistoća Županja d.o.o., čišćenjem divljih deponija i edukativnim radionicama. Odradilo se puno toga, ističe Ante Klanac, direktor Čistoće Županja d.o.o. i govoreći o jučerašnjim aktivnostima dodaje kako su sudionici akcije prionuli poslu i očistili dionicu od Ulice Baruna Trenka prema graničnom prijelazu Županja-Orašje, odnosno, do D55. "Ondje smo pokupili jako puno otpada, čak tri traktorske prikolice; ta dionica je sada i pokošena i uređena i nadamo se da će tako i ostati." rekao je A.Klanac. Danas je Dan planeta Zemlja obilježen različitim događanjima na Trgu kralja Tomislava . Sudjelovali su osnovci, srednjoškolci i mališani iz Dječjeg vrtića "Maslačak" Županja, ali i građani Županje koji su podržali i humanitarnu akciju "Plastičnim čepovima do skupih lijekova“ za “Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma“ Hrvatske sa sjedištem u Čakovcu. Naime, prikupljene su čak tri pune kante čepova, a tvrtka Čistoća Županja d.o.o. sve će prikupljeno dostaviti ovoj udruzi u Čakovec. Također, građani koji su sudjelovali u anketi na temu gospodarenja otpadom, razvrstavanja otpada, o radu reciklažnog dvorišta i lokacijama zelenih otoka nagrađeni su trajnicama iz Vrtnog centra ove gradske tvrtke.

 

 

 

Hitovi: 367