USKLADIMO FREKVENCIJE

"Izgradnja i opremanje reciklažnog dvorišta u Županji"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Uvodna konferencija projekta "Izgradnja i opremanje reciklažnog dvorišta u Županji" održana je danas u gradskoj vijećnici tijekom koje je predstavljen projekt kojemu je cilj potaknuti i povećati odvajanje i prikupljanje problematičnog otpada, manjih količina glomaznog otpada i drugi korisnih sastavnica komunalnog otpada iz kućanstava radi smanjenja odbacivanja takvog otpada u miješani komunalni otpad ili u okoliš. Nositelj projekta je Grad Županja, a gradonačelnik Davor Miličević neposredno pred početak uvodne konferencije je istaknuo kako Grad Županja sustavno brine o razvrstavanju otpada, te je podsjetio kako je Županja, što se tiče ovoga projekta, među prvima u Hrvatskoj. Predstavnica projektnog tima Ana Cvitković- Komesarović predstavila je na uvodnoj konferenciji projekt istaknuvši kako je projekt formalno započeo u listopadu 2017. a današnjom uvodnom konferencijom i realno i trajat će do ožujka 2019. godine.

Dakle, u sklopu Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014.-2020.; Poziva za dodjelu bespovratnih sredstava "Građenje reciklažnih dvorišta" Gradu Županji odobren je projekt "Izgradnja i opremanje reciklažnog dvorišta u Županji", ukupno prihvatljivih troškova 3.985.758,75 kuna i to 85 % sufinanciran iz Kohezijskog fonda, odnosno, 3.387.894,90 kuna.

Hitovi: 361