USKLADIMO FREKVENCIJE

Radni sastanak s predstavnicima Hrvatskih voda

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Projekt sufinanciran sredstvima EU fondova, poboljšanje vodno komunalne infrastrukture aglomeracije Županja, bila je jedna od tema današnjeg sastanka gradonačelnika Županje Davora Miličevića s generalnim direktorom Hrvatskih

voda Ivicom Plišićem. Radni sastanak održan je u uredu gradonačelnika, a uz predstavnike Hrvatskih voda i grada Županja, kao i Vukovarsko-srijemske županije, nazočio je i načelnik Općine Štitar Marko Bikić, te predstavnici tvrtke Komunalac na čelu s direktorom Ilijom Lešićem. U izjavi za program HRŽ-a osvrnuo se i na situaciju s poplavama, odnosno, istaknuo je da na terenu problema nema s obzirom na količinu oborina.“Godišnje ulažemo i 200 milijuna kuna koliko prikupimo iz vodnog doprinosa na izgradnju novih objekata za obranu od poplava.“ naglasio je generalni direktor Hrvatskih voda Ivica Plišić. Na sastanku je bilo riječi i o vodnim građevinama sufinanciranim iz redovitog programa financiranja Hrvatskih voda (obaloutvrda Županja, rekonstrukcija glavnih vodoopskrbnih cjevovoda od azbest cementnih cijevu u gradu Županja-I faza). Inače, predstavnici Hrvatskih voda nakon sastanka u uredu županjskog gradonačelnika obišli su i savsku šetnicu, kao i Zavičajni muzej „Stjepana Grubera“ u kojem ih je dočekala ravnateljica muzeja Janja Juzbašić.

Z.Knežević

{gallery}/gospodarstvo/2014-05/hrv_vode{/gallery}

Hitovi: 1267