USKLADIMO FREKVENCIJE

Uspješno završen projekt DR SHARE

Kategorija: /
Autor: Sanja Pavelić

Danas je u Vinkovcima održana završna konferencija projekta DR SHARE.

Naime u okviru projekta razvio se IT alat za upravljanje rizicima u cilju unaprijeđenja zajedničkog razumjevanja rizika koji prelazi državne granice, boljeg razumijevanja plana upravljanja rizicim, postupaka i procesa kroz dijeljenje najboljih iskustava medu susjedniima regijama i to Vukovarsko srijemske županije u Hrvatskoj, Sremskog okruga Autonomne pokrajine Vojvodine u Srbiji te a području Posavske županije u Bosni i Hercegovini. Navedeni ciljevi postignuti su kroz razmjeni podataka potrebnih za upravljanje rizicima u prekograničnom području. Rezultati projekta su osigurali bolje razumijevanje utjecaja potencijalnih rizika na regionalnoj i prekograničoj razini te će služiti kao model za buduću prekograničnu suradnju između susjednih članica Europske unije. Cilj projekta je učinovito upravljanje rizicima u cilju smanjenja posljedica intenziteta i učestalosti prirodnih katastrofa te velikih nesreća u cilju zaštite stanovništva, okoliša i imovine. Kroz dijeljenje najboljih iskustava promovirati međusobno razumijevanje prekogranične suradnje kroz usklađivanje metodologija, smjernica i procjena rizika pojačane uključivanjem novorazvijenih IT alata za pomoćpri upravljanju krizama – istaknula je voditeljica projekta DR SHER Zrinka Čobanković.

Ukupna vrijednost projekta je 281.222 eura, Europska unija sufinancirala je 74,75 posto vrijednost projekta. Projekt je započeo 1.1 2016 i trajao je 18 mjeseci.

 

Hitovi: 363