USKLADIMO FREKVENCIJE

Ukrao vozilo i bježao pred policijom

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Rano jutros, iza 6 sati, na županjskim ulicama odvijala se prava policijska i filmska potjera, jer je policija pokušala zaustaviti vozača koji je u Gradištu ispred pekare ukrao osobno vozilo i nije se želio zaustaviti na cesti.

Kako neslužbeno doznajemo, u bijegu je mladić prouzročio prometnu nesreću, udarivši u prometni znak u blizini gradske tržnice, te je pješice nastavio bježati. Policijski službenici su ga uspjeli zaustaviti u tome naumu. Do ovog trenutka iz Policijske uprave Vukovarsko-srijemske nismo uspjeli dobiti službene informacije o ovome događaju. A sve je, kažu neslužbene informacije, počelo krađom vozila ispred pekarnice u Gradištu, gdje se vlasnica vozila zaustavila, što je, očito, mladi Županjac iskoristio kako bi ukrao vozilo. Proslava uoči crkvenog goda, dakle, kirbaja, u Gradištu, sigurno je, komentirali su danas građani, bila dodatna okolnost koja je svemu prethodila. Kako je uspio stići do Županje, je li bio pod utjecajem alkohola i je li na cesti do našega grada počinio i drugih prekršaja, pitanja su na koja nismo dobili službene odgovore iz PU Vukovarsko-srijemske. Ali, ono čemu je dolje potpisana autorica svjedočila izgledalo je baš kao u filmskoj policijskoj potjeri. Barem dijela koji se vidio kroz kružni tok uz spomen obilježje i na gradskoj tržnici. Upaljene policijske sirene, otvorena vrata bijelog vozila, nezaustavljanje vozača i brza vožnja...sve dok nije udario u prometni znak uz gradsku tržnicu. Udarac i lom stanare obližnjih zgrada i probudili su i preplašili, a strah nisu mogli sakriti niti djelatnici županjske "Čistoće" koji su bili na svojim radnim mjestima, na tržnici, kao niti prodavači koji su ranom zorom krenuli na posao, jer je srijeda u Županji tržni dan. Mladić je, kažu neslužbene informacije, nakon prometne nesreće nastavio pješice bježati, no u tome ga je naumu nedaleko od mjesta nesreće trčeči zaustavio policajac. Možda nekome cijela priča nije ni zanimljiva, možda, po nekim ocjenama, nije potrebno o tome ni pisati....Ali, kada se sve što smo uspjeli doznati, odnosno, sve što se moglo vidjeti rano jutros, malo "odvrti", sam od sebe se nameće zaključak: sve je dobro prošlo za one koji su u to vrijeme bili na putu do posla, svoga radnog mjesta....Je li mladić koji je sve to prouzročio ozlijeđen u prometnoj nesreći, nismo uspjeli doznati....

 

Hitovi: 3209