USKLADIMO FREKVENCIJE

U grobu pronađena veća količina oružja, streljiva i minsko-eksplozivnih naprava

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Na mjesnom groblju u Borovu, jučer, 23. svibnja, u jutarnjim satima, prilikom otvaranja grobnice osobe koja je preminula 1945. godine, na dubini od 20-75 cm, pronađena je veća količina oružja, streljiva i minsko-eksplozivnih naprava.

Djelatnik komunalne tvrtke dojavio je policiji, a policijski službenik za protuekspolzijsku zaštitu na mjestu pronalaska iskopao je 4 automatske puške („kalašnjikov“), 3 poluautomatske puške, 2 puške M-48, ručni raketni bacača, 17 ručnih bombi, 36 komada vojnog eksploziva TNT od 200 g,500 g plastičnog eksploziva, 3 protuoklopne mine, 9 upaljača za protuoklopne mine,20 m sporogorećeg štapina, nekoliko tisuća komada različitog streljiva,uređaj za detekciju radioaktivnosti i više komada nabojnika za automatske i poluautomatske puške

Oružje, streljivo i minsko-eksplozivne naprave izuzeli su djelatnici protueksplozijske zaštite te će naknadno biti uništeni. O događaju je izvješćeno Državno odvjetništvo u Vukovaru.

Podsjećamo, ovom prilikom, sve građane kako je preventivna akcija „Manje oružja, manje tragedija“ i dalje u tijeku, stoga se pozivaju građani koji posjeduju bilo kakvo eksplozivno sredstvo, vatreno oružje ili streljivo, da ga dragovoljno predaju, bez straha od ikakve sankcije, navodi policija i skreće pozornost građanima da oružja koja namjeravaju predati ne donose osobno u prostorije policije, kako ne bi došlo do njihovog aktiviranja i neželjenog ozljeđivanja, već da o tome osobno ili putem telefona obavijeste policiju na broj 192, nakon čega će na njihovu kućnu adresu doći stručni i osposobljeni policijski službenici u civilnoj odjeći, u vozilu bez policijskih obilježja, preuzeti oružje i izdati potvrdu o preuzimanju.

 

 

Hitovi: 239