USKLADIMO FREKVENCIJE

U Županji pas ugrizao prolaznika

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

 Jučer, 21. svibnja, oko 13,30 sati u Županji, u ulici Franje Hanamana 39-godišnjaka iz Cerne ugrizao je pas 70–godišnjakinje iz Županje.

Pas je izašao iz dvorišta vlasnice,  te ugrizao 39-godišnjaka koji je tom prilikom lakše ozlijeđen.Protiv 70-godišnjakinje podnesena je prekršajna prijava sukladno Zakonu o prekršajima protiv javnog reda i mira, izvijestili su iz PU Vukovarsko-srijemske,

Policija savjetuje:

Kako bi se spriječili ovakvi i slični događaji, policija upozorava građane da vode računa o svojim životinjama te da ih drže pod nadzorom. Osim što su dužni držati životinje u adekvatnom prostoru i osigurati im mogućnost kretanja, vlasnici su dužni poduzeti i određene mjere sigurnosti kako njihovi ljubimci ne bi ugrožavali ljude i tuđe životinje.

Dakle, potrebno je da vlasnici kućnih ljubimaca (pasa) prilikom njihove šetnje, radi ograničavanja slobodnog kretanja životinje i sprječavanja mogućeg nasrtaja na druge životinje ili ljude, posebice djecu, koriste povodac i brnjicu

 

Hitovi: 1036