USKLADIMO FREKVENCIJE

Stručni skup u „Maslačku“

Autor: Z.Knežević

Dječji vrtić „Maslačak“ Županja bio je domaćin međužupanijskog stručnog skupa odgojitelja iz Vukovarsko-srijemske i Osječko-baranjske županije. „Tema skupa je Kvalitetni odnosi izvor osobnog i profesionalnog zadovoljstva. Bitno je da sami odgojitelji potvrde, na neki način, svoju pozitivnu sliku o sebi, o svom profesionalnom razvoju, a isto tako da dalje unapređuju promišljanje, svoj rad, rast i razvoj u profesionalnom dijelu.“ istaknula je Luja Zamečnik, vanjski suradnik za predškolski odgoj Agencije za odgoj i obrazovanje Podružnica Osijek.“ Dječji vrtić Maslačak Županja uvijek je dobar domaćin, pa tako i prilikom ovoga skupa.“ naglasila je Terezija Nemetz, ravnateljica županjskog „Maslačka“ i dodala da se uvijek potrude da se njihovi gosti, odgojitelji, mentori, pedagozi, odgojitelji savjetnici, ugodno osjećaju i u vrtiću i u Županji. „Imamo iskustva u tome, a i ja osobno i mnogi naši odgojitelji bili su predavači na stručnim skupvima. Svaki naš odgojitelj mora godišnje nazočiti na barem dva stručna skupa. Odgoj je znanost koja se stalno unapređuje, mijenja se i ne može se stati. Kroz cijeli se život uči i obnavlja znanje, stoga su ovakvi susreti dobro došli svima nama. I zbog osvježavanja znanja, ali i zbog komunikacije između ustanova, jer se mogu izmijeniti iskustva i prilike u kojima radimo i djelujemo s djecom.“ naglasila je T.Nemetz. Na samom početku stručnog skupa nastupio je Dječji zbor „Maslačak“ koji vodi vanjska suradnica Zdenka Kristić.

Hitovi: 2367