USKLADIMO FREKVENCIJE

Župa zahvalila vlč. Ivanu Varoščiću

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Kada je mješoviti zbor župe Mučeništva sv.Ivana Krstitelja sinoć (7.5.) na početku večernje svete mise zapjevao "Kriste vječni svećeniče", na licu župnika vlč. Ivana Varoščića vidjelo se kako mu nešto nije jasno. Rijetko ga je nešto moglo iznenaditi, ali te večeri sve je bilo moguće. Jer, cijela župska zajednica odlučila je u tajnosti pripremiti svečano obilježavanje njegove  30.te obljetnica djelovanja u župi Mučeništva sv.Ivana Krstitelja. 

Svi župni suradnici, Ekonomsko i Pastoralno vijeće, mješoviti zbor, zbor Isusovi biseri, band Mir,  sve molitvene zajednice, ministranti, te vjernici, danima su pripremali svečanost koja je započela zahvalom koju je u ime svih vjernika izrekla Sanja Goda. "Toliko godina u jednoj župnoj zajednici  silno je velik Božji dar, a ujedno i velika odgovornost i izazov.Nije bilo svaki puta lako i jednostavno ispuniti sve zadatke i ostvariti sve ciljeve koje je od  Vas tražila jedna župna zajednica. Kao i u svakom poslu i u Vašem svećeničkom pozivu zasigurno je bilo uspona i padova.Trebalo je neprestano motivirati, animirati, tražiti i moliti.Trebalo je činiti puno toga da bi župa rasla i jačala u vjeri."istaknula u zahvali u ime župe Sanja Goda. "Sam sam se sebi čudio ove večeri, jer u ovakvim trenutcima znaju mi popustiti neke "vijuge" i znam zaplakati, ali večeras nisam."bio je iskren vlč. Ivan Varoščić kojega su njegovi ministranti, nakon što je primio od Lidije Zadro novu misnicu, dar župe, i obukli na kraju misnog slavlja u novo, crveno ruho.

Z.Knežević

Hitovi: 2659