USKLADIMO FREKVENCIJE

Hrvatska bratska zajednica u Americi posjetila Županju

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

 

"Ovdje smo kao kod kuće. Radite sve što i mi u Americi. Lijepo nam je i bitno je da tamburaši dugo sviraju."naglasio je u Županji Bernard Luketich, predsjednik Hrvatske bratske zajednice u Americi kojemu su Grad Županja, Turistička zajednica i brojni tamburaši predvođeni Damirom Bačićem iz "Patrie" priredili doček i druženje na Lovačkoj kući Lovne udruge "Gaj" Županja. "S Damirom dugo surađujemo i zahvaljujući toj suradnji tamburaši dolaze u Ameriku. Mi smo ovdje mjesec dana, oni će kod nas biti u osmome mjesecu i to je razmjena dobrih tamburaša iz Canade,Amerike i Hrvatske."dodao je Luketich, najavljujući da će tamburaši iz Hrvatske k njima u Ameriku opet u mjesecu kolovozu. I dok su se članovi Hrvatske bratske zajednice iz Amerike družili sa županjskim domaćinima, među kojima je dobrodošlicu im zaželio i gradonačelnik i saborski zastupnik Davor Miličević, u dvorištu lovačke kuće mogli su razgledati i brojne štandove sa slavonskim, autohtonim suvenirima, zlatovezom i šlingom.  Članovi Konjogojske udruge "Stari graničar" Županja nisu imali ni trenutka predaha, jer svi su se gosti željeli provozati u zapregama ili okušati u jahanju konja, dok su brojni tamburaši ili svirali ili goste nudili slavonskim specijalitetima. "Pripremili smo puno domaće hrane, potrudili smo se doista biti dobri domaćini prijateljima iz Hrvatske bratske zajednice."naglasio je Damir Bačić iz "Patrie". 

Z.Knežević

Hitovi: 6260