USKLADIMO FREKVENCIJE

Raskošne proljetne boje u Vrtnom centru

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

I ovoga proljeća u Vrtnom centru županjske Čistoće d.o.o. započeo je novi proizvodni ciklus cvjetnih vrsta koje će ukrašavati brojne županjske balkone i gredice. Naime, u Vrtnome centru, smještenome na samome ulazu u susjedne Bošnjake, mogu se odabrati različite cvjetne vrste, poručuje direktorica Vrtnog centra Lidija Knežević i ponosno ističe kako županjske ulice još uvijek krasi cvijeće uzgojeno u njihovom centru u prošloj sezoni."Nakon uskrsnih blagdana Vrtni centar bit će otvoren tijekom cijeloga dana.U svibnju ćemo započeti i sadnju novoga cvijeća na gredicama u gradu." najavila je direktorica Lidija Knežević. Govoreći o aktualnoj ponudi cvijeća, te preporukama što se već može saditi, djelatnica Vrtnog centra Čistoće d.o.o. Snježana Knežević je istaknula kako je pravo vrijeme za balkonsko cvijeće."Gredice na okućnicama moraju malo pričekati dok se temperature zraka ne ustale. A na balkonima se mogu saditi viseće pelargonije ili pak surfinije koje imamo u 5 boja, imamo i puno novih vrsta. Sve se to može razgledati i odabrati u našem Vrtnom centru." naglasila je Snježana. Inače, u Vrtnome centru praktični dio nastave odrađuju učenici Obrtničko-industrijske škole Županja, smjer poljoprivredni tehničari-fitofarmaceuti, čija je pomoć u uzgoju cvjetnih sadnica itekako značajna. No, sada su srednjoškolci na uskrsnim praznicima, a vrijedni djelatnici Vrtnog centra Čistoće d.o.o. trude se ne samo uzgojiti kvalitetne i zdrave cvjetne sadnice, već i svojim stručnim savjetima pomoći svojim sugrađanima i žiteljima ovoga kraja koji žele novim cvijećem ukrasiti svoj okoliš.

Z.Knežević

Hitovi: 2236