USKLADIMO FREKVENCIJE

Memorijal "Andrija Andabak"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Memorijal „Andrija Andabak“ se održava u srpnju svake godine u Nuštru – bedemu obrane slavonske ravnice, koji nikada nije pao u neprijateljske ruke.

Memorijal s razlogom nije samo „turnir u nogometu“, već kulturni, umjetnički, znanstveno – edukativni, zabavni i sportski skup programa i sadržaja povezanih uz Domovinski rat, a u kojem se mogu pronaći ljudi svih uzrasta. Ove godine Memorijal se održava od 7. – 9. srpnja 2017. godine. Naime, dana 07. srpnja 2017. godine prolazi četvrt stoljeća, punih 25 godina od kako je poginuo Andrija Andabak. Smatramo izuzetno bitnim ovu obljetnicu, jer to i je 25. memorijal „Andrija Andabak“. "U svjetskoj povijesti ne postoji sličan podvig onome kojeg je ostvario nuštarac, pukovnik Andrija Andabak. Sav sadržaj na memorijalu je besplatan, a broj posjetitelja, koji raste iz godine u godinu, daje nam poticaj da i dalje ustrajemo. "ističu organizatori Memorijala "Andrija Andabak" pozivajući u Nuštar od 7. do 9. srpnja.

 

 

Hitovi: 933