USKLADIMO FREKVENCIJE

Rođendan HRŽ : Ponosni na 48 godina uspješnog rada i postojanja

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Jeste li se ikad upitali, dragi naši slušatelji Hrvatskog radija Županja, posjetitelji web stranice i pratitelji na "fejsu", kako nastaju radijski prilozi, emisije, tonski zapisi....

Jeste li ikada pomislili da eter Hrvatskog radija Županja ne treba shvaćati i prihvaćati "zdravo za gotovo"? Posljednjih godina, valjda kako i mi "starimo", a upravo je 48. rođendan HRŽ-a prilika to i javno izreći, shvaćamo kako o svima i svemu govorimo, bilježimo i snimamo, emitiramo i prosljeđujemo u eter, a samo o sebi i svome poslu ne progovaramo....Zato kroz ovih nekoliko redaka želimo barem malo potaknuti na razmišljanje da je doista došlo vrijeme da promislimo kako nije jednostavno biti na terenu, snimati, potom montirati, pripremiti emisiju....Nekada nije jednostavno ni u eteru "odraditi" željoteku, pročitati male oglase ili našu središnju informativnu emisiju "Dnevnik HRŽ-a"....Zamislite samo kako je kada nemate radno vrijeme, kada vam se sve u poslu svodi na sekunde i minute, kada nema kašnjenja ili tišine....Sve je to dio našega posla koji se na 97,5 megaherca ne vidi i ne čuje....Satima stajati na terenu, držati uređaj, paziti da sve bude dobro i kvalitetno snimljeno, a već smišljate uvodne rečenice za tekst u prilogu, razmišljate koliko ćete imati snimljenog materijala i kako montirati u režiji jednu ili eventualno dvije emisije....Samo jedna godina emitiranja programa, pretvorena u statistiku, znači: realizirano više od 1.000 vijesti, 251 dnevnik, 52 tjednika, 212 Aktualnih tema, 39 emisija Sportski mikrofon, Kulturni pregled 39 emisija, Društvena tribina 39 emisija, Gospodarska burza 38 emisija, O mladima i za mlade 26 emisija...I sve to u trajanju od najmanje 30 minuta...Da i ne spominjemo jutarnji program, glazbene željoteke, tonski u 12,30, emisiju Ulicama našeg grada, kao i brojne druge Aktualne teme....Sjetimo se samo Kronika Šokačkog sijela, izravnih prijenosa....I sve to izrečeno i emitirano pretočimo i u prilog za web stranicu HRŽ-a, za fejsbuk stranicu.....Misli li i dalje netko da je jednostavno? Iskreno, potpisnica ovih redaka kaže da jeste, jer radimo posao koji volimo, jer radimo za naše slušatelje, za našu najvjerniju publika koja s nama i radi na svojim radnim mjestima, i kuha ručak, odgaja djecu, odmara, slika ili radi u plasteniku, u staji...Gdje god ste vi, tu smo i mi na 97,5 megaherca....I nadamo se da ćemo još dugo biti zajedno.....

 

 

 

Hitovi: 1274