USKLADIMO FREKVENCIJE

Traže vraćanje Općinskih sudova u Vinkovce i Županju

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Jedna krajne loša i neracionalna odluka donesena prije dvije godine o ukidanju Općinskih sudova u Vinkovcima i Županji, koji su postali stalne službe i pripojeni Općinskom sudu u Vukovaru mogla bi uskoro biti promijenjena zahvaljujući Građanskoj inicijativi koja je pokrenuta kako bi došlo do izmjene ovoga Zakona. Naime, na nedavnom sastanku s ministrom Draženom Bošnjakovićem tema je bila aktualna situacija vezana uz prebacivanje općinskih i prekršajnih sudova iz Vinkovaca i Županje u Vukovar, te nastojanja da se ti sudovi vrate. Tom prigodom uručena mu je peticija s 5500 potpisa građana za vraćanje sudova, što je najbolji pokazatelj nezadovoljstva ovakvom situacijom.

Na takvu nelogičnu odluku, brojne nedorečenosti te poguban utjecaj ukidanja sudova za manje sredine upozoravao je tadašnji predsjednik Općinskog suda u Županji Goran Miličević, koji danas radi kao sudac u Županijskom sudu u Vukovaru. Upozoravao je i kako reforma pravosuđa neće sigurno donijeti ništa dobro ni sucima, ni građanima, niti će doći do ubrzanja sudskih procesa, ni racionalizacije, ni uštede. Sve se to nakon dvije godine pokazalo točnim, te je stoga na sastanku s ministrom zatraženo vraćanje sudova nazad. Ministar Bošnjaković je naglasio kako kreće u reorganizaciju sustava i pronalaženja pravog rješenja. Za očekivati je i nadati se kako će se to što prije sustavno riješiti, te sudove vratiti u Vinkovce, i u Županju.

 

 

 

Hitovi: 1044