USKLADIMO FREKVENCIJE

Dječji vrtić u Gunji

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Posjet koji daje nadu

GUNJA –  Velebno zdanje u centru Gunje na mjestu gdje je poplava opustošila zgradu starog Doma kulture

je ukras mjesta Društveni dom i knjižnica Gunja. Objekt vrijedan oko pet milijuna kuna je otvoren sredinom listopada 2016. nije u funkciji. Općinu Gunja terete za dugove ponajviše za obavljene na tom objektu. Glavni donatori su bili INA, Ministarstvo vanjskih poslova RH, Ministarstvo kulture, UNICEF i donatori. Novi načelnik općine Anto Gutić je pokrenuo inicijativu da se objekt stavi u funkciju, pogotovu što od sadržaja treba da ima dječji vrtić za koji je UNICEF nabavio potrebito.

Posjet Općini i školi Gunja daje nadu učinili su jučer ( četvrtak 29. lipnja 2017.) predstavnici UNICEFA Gordana Horvat, Mislav Kirac i Hrvoje Ryznar i Marija Ivanković, voditeljica Službe za predškolski odgoj i obrazovanje Ministarstva znanosti i obrazovanja. Vođeni su razgovori sa načelnikom Gutić, Stipicom Mišurom, ravnateljem OŠ „ Antun i Stjepan Radić“ i Marijom Mudrinić, pročelnicom u općini, a zajedno su posjetili objekt i dobili sliku trenutnog stanja u i oko Društvenog doma i knjižnice Gunja. Potrebite radnje su dogovorene i krenuti će se odmah u aktivnosti s ciljem da se dječji vrtić u Gunji stavi u funkciju u rujnu mjesecu ove godine. Danas ( petak) će načelnik Gutić u cilju suradnje Općine Gunja i Grada Županje razgovarati sa gradonačelnikom Županje gospodinom Davorom Miličević i  gospođom Terezijom Nemetz, ravnateljicom Dječjeg vrtića „ Maslačak“ Županja.

Hitovi: 912