USKLADIMO FREKVENCIJE

“Lijepa naša Sava” darovala pametnu klupu

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

U povodu obilježavanja deset godina društveno odgovornoga projekta Lijepa naša Sava Coca-Colin je sustav u Hrvatskoj gradovima uz rijeku Savu – Zagrebu, Sisku, Slavonskome Brodu i

Županji – u kojima se projekt provodio od samoga početka, ove godine odlučio zahvaliti poklanjanjem pametne klupe kao podsjetnika na dugogodišnje partnerstvo. Nakon što su pametne klupe postavljene u Zagrebu i Sisku, svoju je pametnu klupu dobila i Županja. Županjci tako na toj pametnoj klupi sad mogu puniti svoje elektroničke uređaje, a pri spajanju se na internet preko nje otvara i mrežna stranica Lijepa naša Sava s pregledom aktivnosti tijekom deset godina projekta.

„Biti u prigodi u prošlih deset godina biti dijelom projekta Lijepa naša Sava te okupiti gotovo 60 partnera na državnoj i mjesnoj razini pruža velik osjećaj ponosa i zadovoljstva. Upravo se njima želimo zahvaliti postavljanjem pametnih klupa koje će ostati u trajno vlasništvo i na korist cijele zajednice. Projekt smo pokrenuli kako bismo potaknuli građane na povratak rijeci Savi te da podignemo svijest o važnosti njezina očuvanja. Sada kad vidimo rezultate projekta u prošlih deset godina, možemo zaključiti da je projekt uspješno ostvario svoj cilj jer smo tijekom 31 održanoga sajma okupili 150 izlagača te više od 100 000 posjetitelja. Također, obilježavanje desete godišnjice daje poticaj za buduće aktivnosti tvrtke na području zaštite voda i vodnih bogatstava“, kazao je Stijepan Petrović, predstavnik Coca-Cole HBC Hrvatska.

Projekt Lijepa naša Sava posljednjih je deset godina znatno pomagao u promicanju važnosti očuvanja savskoga kraja te poticanju kontinentalnoga turizma, a o tome je više rekao Mirko Bačić, direktor Turističkoge zajednice  Grada Županje: „Iznimna nam je čast deset godina biti partnerima na projektu Lijepa naša Sava zahvaljujući prije svega Coca-Coli HBC Hrvatska. Projektom Lijepa naša Sava nastojimo poticati i promicati važnost rijeke Save i očuvanja okoliša te svakako obogatiti županjsku turističku ponudu u prezentaciji kulturne baštine i tradicijske gastroponude pri dolasku kruzera i brojnih posjetitelja prekrasne šetnice, koja je ove godine postala sadržajnija i bogatija postavljanjem pametne klupe.“

Na deset uspješnih godina projekta osvrnula se i Nada Galović, predsjednica Gradskog vijeća Županje, koja je tom prigodom izjavila: „Zadovoljstvo mi je da projekt Lijepa naša Sava na desetu jubilarnu godinu postojanja prenosi poruku široj javnosti o važnosti rijeke Save i doprinosi ekološkim i društvenim vrijednostima.“

Nakon što je pametna klupa Lijepa naša Sava predstavljena u Županji, njome će se obilježavanje desete godišnjice projekta nastaviti i u Slavonskome Brodu.

Hitovi: 1877