USKLADIMO FREKVENCIJE

Javni radovi još na čekanju

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Iako se očekivalo da će početkom lipnja započeti javni radovi na području Grada Županja, to se nije dogodilo, jer se još uvijek čeka odobrenje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Naime, po riječima gradonačelnika Županje Davora Miličevića, na poziv Grada Županja za rad na javnim radovima javilo se 140 osoba. "Javni radovi su bili odobreni na 6 mjeseci za 35 osoba. Kada smo vidjeli da se javilo 140 naših nezaposlenih sugrađana, tražili smo odobrenje za 70 osoba na 3 mjeseca, kako bi što veći broj nezaposlenih dobio zaposlenje i barem privremene prihode." pojašnjava Miličević i dodaje da je u međuvremenu najavljena i mjera "Pomoć u kući" na kojoj bi bilo zaposleno 25 žena tijekom 2 godine. "Osobno mi je žao što sve to ide sporo, ali se doista nadam da će javni radovi uskoro početi." rekao je gradonačelnik Davor Miličević u izjavi za program HRŽ-a i najavio da će Grad Županja, uz javne radove i program "Pomoć u kući" sufinancirati zapošljavanje još 5-10 nezaposlenih osoba.

 

 

 

Hitovi: 989