USKLADIMO FREKVENCIJE

Manje prijavljenih slučajeva nasilja

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

U Centru za socijalnu skrb Županja prošle godine  usluge smještaja u domove socijalne pomoći  ostvarile su 192 osobe, dok je 77 osoba koristilo usluge smještaja  u udomiteljskoj obitelji. U 2013. godini  Centar je zabilježio samo dva slučaja vezana uz davane mišljenja za zaključivanje braka prije punoljetnosti. Postupaka  posredovanja prije razvoda braka bilo je 40. Izrečeno je 104 upozorenja roditeljima zbog pogreški propusta u odgoju djece, izrečen je 41 nadzor nad izvršavanjem roditeljske skrbi, te je upućeno sedam prijedloga sudu za lišavanjem roditeljske skrbi i deset prijedloga  za oduzimanje prava roditeljima  da žive s djetetom i odgajaju ga. Centra je imao 138 prijavljenih slučajeva nasilja , što je u  odnosu na  2012. godinu  , kada je bilo 209 slučajeva  smanjenje. U 2013. godini bila su i dva posvojenja. Inače, u nadležnosti Centra su 233 odrasle osobe pod skrbništvom i 18 maloljetnika, U Centru su prošle godine evidentirali šestoro djece do 14 godina, 31 maloljetnika , te 22 mlađa punoljetnika kao počinitelje kaznenih djela , dok je ukupno 193   djece  i mlađih punoljetnika    imalo  probleme u ponašanju. U različitim oblicima tretmana  evidentirano je 190 djece s teškoćama u razvoju, a njih devetoro je smješteno u dom socijalne skrbi.                            

B.G.D.                   

Hitovi: 2083