USKLADIMO FREKVENCIJE

Opušteno i ugodno na županjskim Virovima...

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Druženjem građana na Lovačkoj kući Gaj, odnosno, na županjskim Virovima, jučer je započelo Županjsko ljeto 2017.

Na Lovačkoj kući okupilo se, prema procjenama ribiča i lovaca, više od tisuću osoba, kojima su organizatori priredili preko 70 kilograma pečene ribe, te čobanac, ali i lepinjice. Govoreći upravo o ribi kojom su počastili građane, predsjednik Športske ribolovne udruge "Sava "Županja Ante Klanac je rekao da se radi o savskoj ribi koju su članovi "Save" pripremili kako bi građani mogli ponovo kušati dobru, domaću i kvalitetnu ribu.

 Članovi Lovačke udruge Gaj Županja pripremili su građanima čobanac, a u organizaciji događanja pod nazivom Udruge građanima, odnosno, Svi na Virove, bili su uključeno mnogi. Predsjednik Lovačke udruge "Gaj" Županja Karlo Filipović nije skrivao zadovoljstvo što se ovim druženjem ponovo pokazalo zajedništvo. "Ovakvih događanja nam treba i mi smo spremni uvijek se uključiti. Drago nam je što su ovdje i članovi KUD-a "Tomislav", tu su i članovi KUD-a "Kristal-Sladorana" koji su obećali da će se ubuduće i više uključiti, tu su naši konjogojci iz KU "Stari graničar", tu je Županjski kas....Uključena je i Gradska glazba Županja koja je nastupila...I ribiči i lovci imaju dobre kuhare koji su dali puno truda da bi sve ovo pripremili..." rekao je Filipović. Vrlo veselo i raspoloženo bilo je i među članovima Udruge stanara šokačkih stanova Đeram Županja, ali i među članicama Udruge "Šokački divani", koje su pripremale lepinjice. Zajedništvo Grada Županja i udruga građana pohvalio je i ovom prigodom Antun Balentović-Mašin, predsjednik Udruge stanara šokačkih stanova Đeram Županja.I građani koji su jučer, na blagdan Tijelova, bili na Županjskim Virovima nisu skrivali zadovoljstvo, već su isticali kako bi ovakvih događanja upravo na Lovačkoj kući Gaj Županja trebalo biti češće. Upravo boravak u prirodi, među prijateljima i sugrađanima, odličan je odmak od svakodnevnih problema, a svima uvijek nedostaje vremena za druženje i ugodan razgovor. Županjsko ljeto 2017. počelo je, komentirali su mnogi, na vrlo ugodan i zanimljiv način...

 

Hitovi: 1871