USKLADIMO FREKVENCIJE

Po uvjerenja o nekažnjavanju u Vinkovce

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Od početka ovog mjeseca  građani više u Općinskom sudu Županja ne mogu dobiti uvjerenje o nekažnjavanju, te sada moraju ići po njega u Vinkovce. Naime, stupio je na snagu sudski poslovnik , a po njemu je izmijenjena odredbe  zakona  po kojoj je   Općinski sud u Županji  imao  mogućnost izdavati uvjerenja o nekažnjavanju. Od 1. travnja 2014. ta uvjerenja  se više neće moći dobiti  u Županji, nego jedino se mogu ishoditi  na Općinskom sudu u Vinkovcima.

 -Građanima je ova usluga bila na dohvat ruke ovdje u Županji, a mi smo se trudili  uvjerenja izdavati isti dan. Sada se mora ići u Općinski sud Vinkovci, podnijeti zahtjev  osobno , koji mora biti potpisan. A  nakon toga  kako će se  zahtjev  vraćati , poštom ili će se ponovno morati ići u Vinkovce po njega to  ne znam, to će građani doznati na licu  mjesta - kaže Goran Miličević i dodaje kako će   to biti i dodatni trošak. Posebice ako se zna da su uvjerenja o nekažnjavanju  najviše trebala nezaposlenima,  koji su u najvećem broju tražili ove potvrde.

B.G.D.

Hitovi: 2334