USKLADIMO FREKVENCIJE

JFolder: :files: Putanja nije direktorij. Putanja: /home2/radiozu/public_html/images1/aktualno/2014-03/hodo
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images1/aktualno/2014-03/hodo

Korizmeno hodočašće

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Vjernici župe sv. Nikole Tavelića hodočastili su u Dragotin, gdje su u zajedništvu s velečasnim Darkom Tvrdojevićem, molili križni put. Nakon posjete Trnavi, gdje su obišli vinograde i vinariju, vjernici ove županjske župe posjetili su Levanjsku varoš isamostan sestara bosonogih karmelićanki gdje su slavili svetu misu. Pri samom završetku korizmenog hodočašća, župnik župe svetog Nikole Tavelića i dekan županjskog dekanata velečasni Marko Peulić je o dojmovima istaknuo da se na ovome hodočašću osjećao osobito. "Biti ovdje, u samostanu sv.Josipa u karmelu sestara bosonogih karmelićanki, na jednome posebnom dijelu duhovnosti koje one svjedoče kao poslanje Crkve, to je nešto što je posebno i svima nama potrebno u današnje vrijeme."naglasio je vlč. Peulić i dodao da su hodočasnici obišli i Trnavu, te svetiše staro 700 godina u Dragotinu gdje su molili križni put."Sve nas je to nadahnulo, svih nas 150 hodočasnika."dodao je vlč. Marko Peulić koji je sve vjernike pozvao i na korizmenu duhovnu obnovu koji će u ovoj županjskoj župi od četvrtka, 27.ožujka voditi vlč.Matej Glavica, ekonom bogoslovnog sjemeništa u Đakovu.

Z.Knežević

{gallery}aktualno/2014-03/hodo{/gallery}

Hitovi: 2362