USKLADIMO FREKVENCIJE

JFolder: :files: Putanja nije direktorij. Putanja: /home2/radiozu/public_html/images1/aktualno/2014-03/vatro
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images1/aktualno/2014-03/vatro

Skupština DVD-a Županja

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

"Žao nam je što država nema sluha za nas kada je riječ o dežurstvima u vrijeme žetve i vršidbe. Kada bih rekao koliko novaca ode na Jadran svi biste se uhvatili za glavu, a mi se za ovaj kontitentalni dio i dalje borimo,pokušavamo da nam se dodijeli barem 2 milijuna za program u okviru žetve i vršidbe, jer samo mi imamo oko 30.000 hektara strnih žitarica, zajedno s Osječko-baranjskom skoro 100.000 hektara i za sve to država nam ne da ništa."istaknuo je u Županji, na skupštini DVD-a Županja, Antun Jelić, predsjednik Vukovarsko-srijemske vatrogasne zajednice podsjećajući da vatrogasci dežuraju u vrijeme žetve i vršidbe i svoj posao odrade kvalitetno. Dobrovoljni vatrogasci na godišnjoj su skupštini usvojili izvješća o radu tijekom 2013. godine, a kao prioritet, naglasio je predsjednik DVD-a Mladen Mikić, u ovoj godini, bila bi nabava navalnog vozila. Apelirao je na pomoć u nabavi prijeko potrebnog navalnog vozila i zapovjednik DVD-a Zlatko Jemrić, jer postojeća, starija od 30 godina, ne mogu udovoljavati zadaćama dobrovoljnog vatrogasnog društva. Da je novo vozilo rana koja DVD Županja tišti već godinama priznao je i  dogradonačelnik Mladen Dogan, koji je u ime Grada Županja obećao potporu sukladno mogućnostima grada. Brojni gosti na skupštini također su se osvrnuli na problem vozila, te svojim kolegama poželjeli da, u suradnji s Gradom, državom, ali i drugima, uspiju riješiti taj veliki problem do sljedeće skupštine. Na ovoj se, između ostalog, moglo čuti i kako društvo ima postrojbu od 24 člana, da dobrovoljni vatrogasci imaju i liječničke preglede i sve potrebno. "Sve rjeđe građani Županje mogu čuti sirenu, jer uvođenjem vatrotel mreže uzbunjivanje u slučaju požara je jednostavnije i kvalitetnije."naglasio je zapovjednik DVD-a Županja Zlatko Jemrić na skupštini na kojoj su uručena i priznanja dugogodišnjim dobrovoljnim vatrogascima.

Z.Knežević 

{gallery}aktualno/2014-03/vatro{/gallery}

Hitovi: 2414