USKLADIMO FREKVENCIJE

Grad Županja kupuje LED ekran na trgu

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Na  sjednici Gradskog vijeća Županje donesena je odluka o kupovini LED ekrana na Trgu kralja Tomislava, što je Gradu Županja početkom prosinca prošle godine ponudila tvrtka Narcor d.o.o. Županja.

 

Na prosinačkoj sjednici vijeća odluka o tome nije donesena, već je to učinjeno na novoj sjednici, tako da će Grad Županja postati vlasnik LED video displej ekrana na središnjem trgu, uz cijenu od 350.000  kuna bez PDV-a. Naime, na sjednici Gradskog vijeća, održanoj 19.prosinca 2013. godine, za odluku o kupovini LED ekrana glasovalo je 7 vijećnika, dok je protiv bilo 6 vijećnika. Svoje razloge protiv takve odluke u raspravi je tom prigodom, između ostalih, iznio vijećnik HDSSB-a Darko Lorger, pitajući koliko struje ekran troši i zašto u materijalima za sjednicu nije naznačeno, kako je kazao, koliko bi koštalo uklanjanje LED ekrana. Zanimalo ga je također i tko će preuzeti održavanje ekrana, a protiv je kupovine tom prigodom bio i vijećnik PSS-a Mijo Perkunić. No, nova sjednica donijela je odluku o kupovini LED ekrana, a njoj su, kao što smo već izvijestili, nazočili samo vijećnici HDZ-a i BUZ-a, te nezavisni vijećnik Ivan Grigić. Grad Županja  LED ekran će platiti u roku od tri godine, a otvorena je i mogućnost kompenzacije.Na ekranu se trenutno reklamira 21 tvrtka.

Z.Knežević

Hitovi: 3254