USKLADIMO FREKVENCIJE

Pripravnici i ekonomisti

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Čak 17 mladih, visokoobrazovanih Županjaca, pravnika i ekonomista, započelo je stručno usavršavanje u gradskoj upravi, a uz njih još dvoje kolega prvi posao dobilo je u Komunalcu d.o.o. Županja. Zadovoljni i sretni, tako bi se mogao ukratko opisati dojam svakoga od njih, jer, kako ističu, u današnje vrijeme zaposlenje je kao dobitak na lutriji. "Mogu reći da sam zahvalna Gradu Županja na poslu. Stručno usavršavanje svima nama je veliki korak ka napretku."istaknula je Tilka Dokoza, magistrica prava, koja se nada da će naknada za stručno usavršavanje s 1.600 kuna mjesečno od Nove godine doista biti povećana na 2.300 kuna. Tilka smatra kako se svima njima kroz stručno usavršavanje otvaraju novi vidici. S njom se slaže i Krešimir Ivkić, koji je kao mladi ekonomista sretan što je prvi posao dobio upravo u svome gradu. "Očekujem kako će nam svaki radni dan svih 8 sati radnog vremena biti ispunjeno poslom, da ćemo usvojiti nova znanja, ali i dati doprinos razvoju svoga grada." naglasio je Krešo. Županjski gradonačelnik Davor Miličević ističe kako se i ovim novim ciklusom zapošljavanja mladih, visokoobrazovanih Županjaca nastavlja trend započet prije nekoliko godina. "Grad Županja i dalje će podupirati mlade sugrađane da ostaju u svome gradu. To se čini kroz stipendiranje i kreditiranje studenata, te kroz zapošljavanje pripravnika." pojasnio je Miličević. Grad Županja će i za ovih 17 pripravnika, dodao je gradonačelnik Miličević, izdvojiti financijska sredstva za polaganje državnog ispita.

Z.Knežević

Hitovi: 3492