USKLADIMO FREKVENCIJE

Mlada misa p.Gorana Živkovića

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

mladomisnik Nakon što je u vinkovačkoj župi sv.Vinka Pallottija za svećenika zaređen đakon Goran Živković, mladi je Županjac mladomisničko slavlje imao u svojoj župi sv.Nikole Tavelića. "Dragi Gorane, započinje tvoj svećenički hod, započinje tvoje svećeništvo koje traje 24 sata dnevno. U taj vremenski dio ugradit ćeš toliko toga: od svakodnevnih obveza koje ćeš činiti, do onoga ljudskog ophođenja koje će biti na razini i ljudskog i svećeničkog dostojanstva, do onih velikih stvari koje će ti biti povjerene i koje

ćeš sigurno s radošću činiti." poručio je mladomisniku župnik i dekan županjskog dekanata vlč. Marko Peulić dodajući: Sačuvaj onaj ljudski, vjernički optimizam, onu vjerničku nadu i radost koja će te moći ispuniti i koja može premostiti sve trenutke koji neće biti jednostavni i blistavi kao ovi danas i okruženi s toliko pažnje svih nas." naglasio je vlč. Peulić. Mladomisniku su čestitke uputili iz cijele župske zajednice, a među brojnim vjernicima bio je nazočan i županjski gradonačelnik i saborski zastupnik Davor Miličević. Poseban doprinos mladoj misi, uz župske zborove iz župa sv.Nikole Tavelića i sv. Vinka Pallottija,dali su članovi i članice KUD-a "Kristal-Sladorana", odjeveni u narodne nošnje.

Z.Knežević

 

1 3   

Hitovi: 4007