USKLADIMO FREKVENCIJE

Obitelj Perić uspjela sanirati krovište, pomoć i dalje potrebna

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Mjesec dana nakon što je udar groma pogodio kuću obitelji Perić u Ulici Gredice 44, zahvaljujući pomoći brojnih ljudi velikoga srca, zahvaljujući financijskoj potpori Grada Županja, rodbine, susjeda, ova sedmeročlana obitelj uspjela je podignuti novo krovište svoga doma.
Večernji sati te nedjelje, 25. srpnja, teško se ponovo mogu prepričati u jednome novinskome tekstu, jer grmljavinsko nevrijeme i udar groma ostavili su obitelj Perić bez doma koji su godinama teško i vrijedno gradili, uređivali i dotjerivali. JVP Grada Županja i DVD Županja te su nedjelje učinili sve kako bi lokalizirali požar, na terenu su bile sve nadležne službe, a jutro nakon požara humanost dobrih ljudi pokrenula je lavinu dobrote. Uključio se odmah Grad Županja, prikupljala se financijska pomoć putem facebooka, potporu su pružili mnogi, od NK Radničkog do „Čistoće Županja” d.o.o. i „Komunalca” Županja. Javni radovi, koji su trajali do početka kolovoza, iznimno su puno pomogli, Gradsko društvo Crvenog križa Županja dostavljalo je tople obroke, dolazili su do Gredica 44 znani i neznani, pružali potporu, donosili što su mogli i kako su znali. „Svima od srca hvala na svemu. Posebno hvala mojim susjedima, svima koji su na bilo koji način priskočili da nam pomognu.” ponovio je Ilija Perić (75) koji se sa suprugom Jelom (77) ni u snu nije mogao nadati da bi ikoga mogla zadesiti ovakva nevolja. A sna u ovih mjesec dana teško da su imali i njegov sin Ivica i snaha Lidija, kao i kći Marija. Svi su oni u zajedničkom kućanstvu uz dvoje Ilijinih unučadi, osnovaca, koji su se nakon boravka u domu prvih susjeda, obitelji Marka Lukića, vratili u obiteljsku kuću. „Puno hvala obitelji mog susjeda Marka kod kojega još uvijek spavaju Lidija i Marija. Teško je bilo što reći, samo da znate da od srca zahvaljujem.” progovara Ilija. Dodaje kako su se stalno ljudi javljali, od Marijana Đordića koji je sa županjskih Virova u poznim godinama života na motociklu dolazio kako bi pomogao, do dogradonačelnika Petra Buljevića, do Mande Đurić iz „Čistoće Županja” koja se pobrinula da kontejneri za građevinski otpad stalno budu pražnjeni. „Hvala gđi. Mandi koja je s kolegom iz Komunalca donijela i novce koje su radnici ove dvije firme prikupili. Hvala svima.” ponavlja Ilija Perić koji se ugodno iznenadio i posjetom vlč. Roberta Jugovića, župnika župe Mučeništva sv. Ivana Krstitelja koji je donio dar od župljana. „Znam da je malo reći hvala, ali što drugo da poručim, hvala svima.” i opet je rekao ovaj Županjac koji se s cijelom obitelji i dalje bori kako bi sanirao posljedice udara groma u obiteljsku kuću. A pomoć im i dalje treba. Stoga, ako netko može pomoći, poput građevinskog poduzetnika Jurkića koji je „posudio” dizalicu, poput onih koji će doći strojno žbukati kat kuće, poput svih onih koji rješavaju vodovodne i električne instalacije, javite se. Treba pružiti pomoć u radovima koji tek slijede ili pak ukoliko netko želi pomoći u opremanju soba za Ilijinu unučad koja će uskoro krenuti u novu školsku godinu, a sve im je nestalo u udaru groma, neka se javi Lidiji Perić na telefon 095 392 3336. Lanac dobrote i humanosti i dalje je potreban, pomozimo svi zajedno....
 
 
 

 

Hitovi: 117