USKLADIMO FREKVENCIJE

Izborna Skupština Društva Crvenog križa Vukovarsko-srijemske županije povjerenje dala Mati Karalić za predsjednika i Mariji Dugalić, za ravnateljicu

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

VINKOVCI – Nazočne zastupnike 6. i 7. saziva Skupštine kojoj je od 21-og nazočilo 16, pozdravio je dr. Mato Karalić, predsjednika i zaželio uspješan rad.
Usvojen je Poslovnik o radu i dnevni red. Predsjednik Karalić je obrazložio Izvještaj o radu s financijskim pokazateljima za razdoblje 2017. – 2020. Područje djelovanja DCK VSŽ je bilo u pet gradova i 26 općina na kojem živi 160.000 stanovnika, od kojih je 12.000 članova HCK. U 115 akcija dobrovoljnog davanja krvi prikupljeno je za Zavodu za transfuzijsku medicinu Osijek 4.554 doza krvi, a to je 105,9 posto od plana GDCK Županja prednjači sa 118,6 posto ostvarenja plana.

Zbog COVID-19 izostalo je GDCK nisu mogla na svečan način uručiti priznanja. To je 25. listopada učinila V-S županija za 41 darovatelja od koje su četiri dame. U humanitarnoj pomoći najugroženijima je uručeno na tisuće paketa hrane. Zadaće u djelovanju u katastrofama obavljalo je 57 zaposlenika i 228 volontera. Za vrijeme i poslije potresa u Zagrebu i Sisačko moslavačkoj županiji pokazali su visoku razinu hrabrosti i pomoći. U 2020. prihodi društva su bili 633.214 kuna, a rashodi 582.224, dok je u 2021. prenijeto 99.225 kuna

Na ovoj 7. saziva Skupštini izabrani su još jedan mandat za predsjednika Mato Karalić, koji je i zastupnik u Skupštini HCK, potpredsjednici su Janja Stojanović i David Vlajčić. Za ravnateljicu DCK VSŽ imenovana je Marija Dugalić. Članovi Odbora su: Ivica Prskalo, Mato Karalić, Branislav Tomić, Zlatko Dovhanj, Marija Levanić, Vlatko Glavaš, David Vlajčić, Zoran Zadro, Janja Stojanović. U Nadzorni odbor izabrani su: Karolina Omašić, predsjednica i članovi Petar Čolak i Darko Grdenić.
Tekst i slike: Stjepan Bogutovac
Hitovi: 315