USKLADIMO FREKVENCIJE

Javna vatrogasna postrojba Grada Županja počela raditi

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Napokon. Tako bi se ukratko mogla sažeti dugogodišnja priča oko osnivanja Javne vatrogasne postrojbe Grada Županja, jer napokon je 25. studenog 2020. u Županji počelo raditi 13 profesionalnih vatrogasaca.
Svi redom Županjci, dugogodišnji dobrovoljni vatrogasci, sada su zaposlenici Javne vatrogasne postrojbe Grada Županja na čelu koje je zapovjednik Vladimir Balentović. „ Sada imamo protupožarnu zaštitu u Županji na jako dobrom nivou. Ovome je prethodio dug put.” naglasio je Vladimir Balentović, zapovjednik JVP Grada Županja koja je, prema ugovorima s DVD- om Županja u njihovim prostorijama i koristi opremu i vozila koja posjeduje Dobrovoljno vatrogasno društvo Županja. Sada građani svoje županjske vatrogasce mogu dobiti i izravno pozivom u vatrogasnu postrojbu ili kao i sve žurne službe na 112. Sredstva za rad Javne vatrogasne postrojbe Grada Županja osigurana su u državnom proračunu, a osnivanje postrojbe svim zaposlenima itekako puno znači. „Radi se u smjenama, sve je posloženo, a svi zaposleni su iz Županje, što je i uređeno Procjenom zaštite od požara i tehnoloških eksplozija.” pojasnio je zapovjednik Balentović i dodao kako posebno dobru suradnju JVP Grada Županja ima s Hrvatskom vatrogasnom zajednicom, ali napose Županijskom vatrogasnom zajednicom Vukovarsko-srijemske županije. „Županijski vatrogasni zapovjednik Zdenko Jukić uložio je puno truda i meni osobno dao podršku bez koje ne bih mogao. Postao sam i voditelj osposobljavanja dobrovoljnih vatrogasaca naše županije, što potvrđuje njegovo ogromno povjerenje u nas i samu Županju, na čemu zahvaljujem. „rekao je Balentović. Raditi su počeli, DVD-u zahvaljuju i poručuju da dobrovoljno vatrogastvo u Županji neće nestati, a svojim sugrađanima šalju poruku da se od 25. studenog 2020. godine kroz suradnju profesionalnog i dobrovoljnog vatrogastva sve podiglo na jednu novu, višu razinu.
Hitovi: 137