USKLADIMO FREKVENCIJE

Krešić: Epidemiološka situacija u našoj županiji je izuzetno ozbiljna

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
Povećan broj novo zaraženih osoba korona virusom komentirala je i ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Vukovarsko-srijemske županije Kata Krešić koja je istaknula kako je trenutna epidemiološka situacija u našoj županiji izuzetno ozbiljna posebice unazad nekoliko tjedana kada imamo trend porasta broja oboljelih i taj trend se nastavlja i dalje.
„Posebno zabrinjava porast broj pozitivnih na vukovarskom području gdje smo, primjerice, od 30. listopada do sada imali 437 oboljelih što je 20 posto od ukupno oboljelih u Vukovarsko-srijemskoj županiji. No, za sada ne možemo zbog nedovoljnog protoka vremena i povijesti bolesti pozitivnih, povezati s Kolonom sjećanja 18. studenog u Vukovaru, ali vidjet ćemo što će donijeti naredni dani. U nas je ozbiljna situacija i po broju oboljelih i umrlih i zato pozivam na odgovorno ponašanje, pozivam građane da na izlaze iz svoga doma bez valjanog razloga, neka ne odlaze na druženja kako u zatvorenom tako i otvorenom prostoru, bit će vremena i za to kada sve ovo prođe, neka maske nose i kada su vani i unutra, neka paze na razmak među sobom i na osobnu higijenu. Moja je poruka da građani čuvaju sebe i druge i da je odgovornost jednaka prema sebi i prema drugima”, rekla je Krešić.  
Hitovi: 93