USKLADIMO FREKVENCIJE

Udruga invalida rada obilježila 45 godina djelovanja

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

45. obljetnicaSvečanom sjednicom, ali i sportskim natjecanjima, obilježila je Udruga invalida rada Županja punih 45 godina djelovanja, a posebna im je čast, kako je istaknuo predsjednik Vitomir Gulikorić, nazočnost predsjednika krovne udruge Josipa Petrača. "Naši su članovi s cijelog područja županjske Posavine, jer kako je nekad okosnica gospodarstva bio kombinat, tako su radnici nekadašnje tvornice šećera, dakle, Sladorane, osnovaliudrugu invalida rada kako bi se kroz udrugu borili za svoja prava nakon što su otišli u mirovinu."podsjetio je na povijest jedne od najstarijih županjskih udruga Vitomir Gulikorić. Uz druženje i sportska natjecanja u mini-košarci, visećoj kuglani, karikama na marikama, u dvorištu Dnevnog boravka Gradskog društva Crvenog križa Županja, zabavili su se i sportski natjecali, uz domaćine i Udrugu "Golubovi", invalidi rada iz Vukovara, Osijeka, Lipika, Pakraca i Požege. "Savez udruga invalida rada godinama se bori s brojnim problemima.Trenutno, u suradnji s Povjerenstvom za osobe s invaliditetom Vlade RH radimo na Zakonu o inkluziji, Zakonu o udrugama, te Zakonu o jedinstvenom vještačenju. Upravo je Hrvatski savez udruga invalida rada prije 15 godina pokrenuo inicijativu, no mnogi nas svih ovih godina nisu shvatili što hoćemo."naglasio je u Županji Josip Petrač, predsjednik Hrvatskog saveza udruga invalida rada. Izrazio je zadovoljstvo što županjska Udruga invalida rada ne posustaje i zahvalio nekadašnjem tajniku Mati Beraču, kao i sadašnjem predsjedniku Gulikoruću, što predanim radom doprinose opstojnosti ove udruge."Prvi puta smo organizirale ovakve susrete u svome gradu. Do sada smo odlazili u goste, a došlo je vrijeme da i mi budemo domaćini, pa zahvaljujemo svim našim udrugama invalida rada koje su nam se odazvale i došle u Županju."poručio je Vitomir Gulikorić, koji je zajedno s kolegama predsjednicima udruga invalida rada iz drugih gradova s radošću pozirao s predsjednikom Petračem.

Zdenka Knežević

123

45

 

Hitovi: 3982