USKLADIMO FREKVENCIJE

Energetska obnova zgrade GD CK Županja

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
Vrijednost projekta „Energetska obnova zgrade Gradskog društvo Crvenog križa Županja“ je 626.511,30kn od toga EU sufinanciranje je 395.878,51kn. Nakon uspješno završene izrade projektne dokumentacije te potpisanog Ugovora za sufinanciranje radova Energetske obnove zgrade Gradsko društvo Crvenog križa Županja na adresi Dr. Franje Račkog 30b, Županja, pristupilo se samom izvođenju radova energetske obnove koji su u travnju ove godine završeni i odobreni od Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Sukladno izrađenoj projektnoj dokumentaciji Hrvatski Crveni križ Gradsko društvo Crvenog križa Županja projektom je implementirao slijedeće mjere energetske učinkovitosti: izrada glavnog projekta energetske obnove, povećanje toplinske zaštite krova iznad grijanog prostora, povećanje toplinske zaštite vanjskog zida,povećanje toplinske zaštite stropa prema negrijanom prostoru,zamjena vanjske stolarije, ugradnja novog visoko-učinkovitog sustava grijanja,zamjena ili uvođenje sustava hlađenja novim visoko učinkovitim sustavom, zamjena unutarnje rasvjete učinkovitijom,uvođenje sustava daljinskog očitanja potrošnje energije i vode i sustava kontrolnih mjerila energenata i vode.
Realizacija navedenih mjera rezultirala je energetskom obnovom zgrade Gradskog društvo Crvenog križa Županja kojom je projektirana ušteda toplinske energije za grijanje nakon provedbe projekta od 56,15% a također i smanjenje emisije CO².Pored toga, energetska obnova je doprinijela smanjenju režijskih troškova, smanjenju troškova održavanja,poboljšanju toplinske ugodnosti i poboljšanju samog stanja zgrade te su se osigurala radna mjesta tijekom energetske obnove.
Na tiskovnoj konferenciji govori su Terezija Nemetz, predsjednica Gradskog društva Crvenog križa Županja, nazočne je pozdravio Mato Karalić, predsjednik županijskog Crvenog križa, a o postupku energetske obnove govorio je Mihajlo Nagy, voditelj projekta, koji je istaknuo kako korencija nije bio , te zadovoljan projektom. Energetki obnovljenu zgradu prigodno je otvorio gradonačelnik Županje Davor Milićević.
Hitovi: 424