USKLADIMO FREKVENCIJE

Nema prelaska zaposlenim u BiH i obrnuto u HR na graničnom prijelazu Brčko- Gunja

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac


GUNJA – BRČKO - Na 89. izvanrednoj sjednici Vlade Brčko distrikta BiH izmijenjena je odluka donesena 15.ožujka 2020 
koja se odnosi na obvezu ispunjavanja sanitarnog upitnika na graničnom prijelazu u Brčko distriktu BiH i izdavanje rješenja o izolaciji. Izmjenom koja je u ponedjeljak usvojena. Briše se članak koji se odnosi na dopušten prijelaz državljanima Republike Hrvatske koji imaju zasnovan radni odnos u BiH i koji svakodnevno prelaze granicu u Brčko Distriktu BiH kao i za građane BiH koji su zaposleni u Republici Hrvatskoj. Spomenuti građani ranije su imali mogućnost svakodnevnog prelaska granice uz obvezu da mjerodavnom tijelu na uvid predoče potvrdu o radu, što ubuduće neće biti slučaj i za ove građane će se izdavati rješenja o izolaciji.

Slika: S. Bogutovac

Hitovi: 665