USKLADIMO FREKVENCIJE

Policija će još češće i više patrolirati

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

 

"Zatrpani smo dojavama o kršenjima samoizolacija i još više o kršenjima preporučenih ponašanja u javnosti, kojima je cilj borba protiv navale virusne zaraze. Međutim ne želimo ovdje istaknuti pregršt dojava u smislu naše opterećenosti, već ukazati na činjenicu učestalosti trenutno neprihvatljivog, nepreporučenog, nesavjesnog i bezobzirnog ponašanja.Dojave se odnose na kršenja samoizolacija, na ne poštivanje preporučenih mjera najviše izražene u vidu vaše upitne prisutnosti na nekim javnim mjestima te preslobodnog, u odnosu na propisane mjere, ponašanja pojedinaca na javnim mjestima.Mi trebamo vašu pomoć, a pomoć ćemo vam bezrezervno pružiti", ističe glasnogovornik Živković i poručuje građanima neka ih slobodno nazovu svim dostupnim kanalima i javljaju o događajima i pojavama koje svojim obilježjima ukazuju na neprihvatljivo ponašanje.
 
"Ne zalazeći, odnosno opravdavajući sferu čovjekovih potreba, razumijemo određena kretanja i interakcije u skladu sa preporukama i pravilima vladanja, no skrećemo pozornost građanima da propitaju vlastito ponašanje i potrebe te preporučujemo da se ne izlažu mogućem izvoru infekcije, dovodeći tako u opasnost sebe, svoju obitelj i više ljudi.U posljednjim izvještajima nam je vijest represija prema kršiteljima, no potrudimo se svi zajedno da promijenimo ovaj rezime u pozitivnije vijesti.U medijima su ispred Nacionalnog stožera sve češća upozorenja, neshvaaćanja i najviše zbog toga su predložene sve strože mjere, koje mora podnositi cijela javnost.Policija je već angažirana u brojnim intervencijama i provjerama stanja sigurnosti, no to nas neće pokolebati i nastaviti ćemo provoditi svoje zakonske ovlasti i odluke vezane za trenutnu zdravstvenu krizu, te ćemo nepobitno reagirati prema svakomu tko se društveno neprihvatljivo ponaša, naglašava glasnogovornik Živković.
 
Sve policijske postaje PU vukovarsko-srijemske će na svom postajnom području intenzivirati svoj rad i provjeravati kretanja i zadržavanja osoba na javnim mjestima (nepotrebno šetanje po ulicama, nepotrebno zadržavanje po trgovinama, na šetnicama i drugim javno dostupnim mjestima) te će provjeravati pridržavanja mjera samoizolacije ali i mjera preporučenih ponašanja za pučanstvo koje nema određenu mjeru samoizolacije. Ukoliko utvrdimo kršenja i društveno neprihvatljiva ponašanja postupiti ćemo u skladu sa važećim zakonima i uputama.
Preventivno će reagirati i prema osobama koja nisu obuhvaćena obvezama samoizolacije, te ćemo ih upućivati na preporuke koje se odnose na minimalno izlaganje i izlaske iz vlastitog doma samo u prijeko potrebnim situacijama kao i na poštivanje odredbi vezanih za pravilno održavanje međusobne udaljenosti i pravila ponašanja u određenim objektima.
Posebno će postupati na mjestima gdje na javnim prostorima zateknemo veći broj građana, što prema trenutnim okolnostima nema nikakvog opravdanja.
"Unatoč opasnosti i za nas same biti ćemo na svim pozicijama i bezrezervno ćemo provoditi odluke nadležnih. Sve što budemo u mogućnosti ćemo učiniti da zaštitimo svoje građane, a to smo i mi. Na našim internetskim stranicama možete pronaći vrlo korisne savjete vezano za samozaštitno ponašanje, posebice u odnosu na neke zapažene inkriminirajuće pojave, pa vas upućujemo da nas posjetite i na toj adresi.,Ponašajmo se odgovorno, vodimo računa o svom i tuđem zdravlju, budimo dobrobitni i nagrada će nam biti činjenica da smo imali snagu pobijediti i ovu napast", zaključuje glasnogovornik Živković.
Hitovi: 739