USKLADIMO FREKVENCIJE

22.rujan Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Povodom 22. rujna, Nacionalnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, Policijska postaje Županja održala je danas na Trgu kralja Tomislava preventivnu akciju tijekom koje su policajci građankama i građanima Županje dijelili letke pod nazivom Stop nasilju u obitelji. U materijalima koji su podijeljeni na promotivnom štandu istaknuto je što je nasilje u obitelji, što definira Zakon o zaštiti nasilja u obitelji i drugo. Tijekom prvih osam mjeseci ove godine broj prijavljenih prekršaja iz Zakona o zaštiti od nasilja u obitelji na području Policijske uprave Vukovarsko-srijemske, u odnosu na isto razdoblje 2012. godine, u smanjenju je za oko 16 posto, naglašava se u materijalima u kojima su naznačeni znakovi nasilja na žrtvi, savjeti žrtvi nasilja u obitelji, ali i više podataka o 22. rujnu, Nacionalnom danu borbe protiv nasilja na ženama. „U slučaju počinjenog nasilja u obitelji, ukoliko to želite, obratite se nadležnom Centru za socijalnu skrb tijekom radnog vremena ili policiji na telefon 192 tijekom cijeloga dana. Ako se osjećate žrtvom nasilja, ako znate za postojanje nasilja, ako trebate smještaj, pomoć, podršku ili savjet, obratite se na adrese Sigurne kuće Vukovarsko-srijemske županije, Udruige žena Vukovar ili Centara za socijalnu skrb Vukovar, Vinkovci, Županja i Podružnica Ilok.“poručili su iz Policijske uprave Vukovarsko-srijemske u okviru projekta koji podržava i Vukovarsko-srijemska županija. Povodom 22. rujna, Nacionalnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, na razini Vukovarsko-srijemske županije akcije će se nastaviti i sljedećih dana, najavili su iz Policijske postaje Županja koji su danas, dakle, akciju proveli na Trgu kralja Tomislava.

Z.Knežević

Hitovi: 3440