USKLADIMO FREKVENCIJE

Održana terenska vježba civilne zaštite" Vinka 2020"

Kategorija: /


Jučer je u pogonu tvrtke Vinka plus d.o.o. održana županijska terenska vježba sustava civilne zaštite pod nazivom „VINKA 2020“.Vježbu su zajednički organizirali Vinka plus d.o.o., Vukovarsko-srijemska županija i Služba civilne zaštite Vukovar. Tema vježbe bio je kemijski akcident u pogonu koji sadrži opasne tvari – amonijak. Vježbom se provjeravala osposobljenost i uvježbanost djelatnika Vinka plus d.o.o.,koordinatora na lokaciji te operativnih snaga u gašenju požara, sprječavanju daljnjeg istjecanja opasne tvari, spašavanju, pružanju prve pomoći i zbrinjavanju ozlijeđenih osoba te sanaciji lokacije. Na vježbi su sudjelovali; Vinka plus d.o.o., JVP Vinkovci, JVP Vukovar, DVD Jarmina, DVD Ivankovo, Društvo Crvenog križa Vukovarsko-srijemske županije, Zavod za hitnu medicinu Vukovarsko-srijemske župnije, Policijska uprava Vukovarsko-srijemska, Služba civilne zaštite Vukovar i Stožer civilne zaštite Vukovarsko-srijemske županije, ukupno 70 pripadnika. U komunikaciji i saniranju mjesta istjecanja opasne tvari koristila se najsuvremenija oprema poput, TETRA radiokomunikacijskih uređaja, posebna zaštitna vatrogasna odijela, dron u vlasništvu HGSS-a Stanice Vinkovci, oprema i nosila za brzi transport ozlijeđenih osoba, šatori i zapovjedno vozilo. U završnom dijelu vježbe provjeravala se osposobljenost djelatnika u početnom gašenju požara. Nakon završetka vježbe zaključeno je da su uspješno obavjeni svi zadaci , prikazana je visoka motiviranost, osposobljenost i opremljenost, kako djelatnika Vinka plus d.o.o. tako i svih operativnih snaga. U svome izlaganju prilikom analize vježbe načelnik Stožera civilne zaštite, Zdravko Kelić pohvalio je rad svih hitnih službi i način na koji je ova vježba odrađena, što znači da su operativne snage spremne reagirati i u ovako složenim i opasnim događajima, koji mogu prerasti u veliku nesreću ili katastrofu.Tajnik stožera civilne zaštite Vukovarsko-srijemske županije, Ivan Kubiček u ime župana i predsjednika Stožera civilne zaštite Bože Galića uputio je zahvalu i čestitke svima na uspješno odrađenoj vježbi te najavio nova ulaganja u sustav civilne zaštite, Vukovarsko-srijemske županije i gradova u Vukovarsko-srijemskoj županiji kako bi sustav civilne zaštite bio još jači a pripadnici operativnih snaga i dalje visoko motivirani i spremni odraditi sve zadaće koje se stave pred njih.

Hitovi: 447