USKLADIMO FREKVENCIJE

Dom mladeži ostaje MKC

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Zgrada Doma mladeži mnogima je "kultno mjesto", iako se ondje tek nekoliko puta godišnje održavaju koncerti i svirke.
Brojni natječaji koje je Grad Županja raspisivao za zakup prostora multifunkcionalne dvorane površine 315 četvornih metara uglavnom su završavali "neslavno", a posljednji pokušaj davanja u zakup tog prostora donio je vrlo zanimljivu situaciju. Naime, gradonačelnik Županje Davor Miličević je na preporuku predsjednika Vlade županije Posavske (BiH) želio pomoći poduzetniku koji je u Županji tražio poslovni prostor za tvrku koja se bavi malim kućanskim aparatima. "Vlasnik te tvrtke je porijeklom iz okolice Bjelovara, a trenutno živi u Singapuru i u dobroj namjeri tvrtka je registrirana u Županji. Tražili su pogon, skladište za svoju djelatnost i ponudili smo u najam prostor Doma mladeži." pojašnjava gradonačelnik Županje Davor Miličević i nastavlja: "Prije 5-6 godina u Dom mladeži je uloženo 100.000 kuna, a natječaj za zakup objavljen je po 5.puta uz najam od 1.000 kuna. Bio je natječaj i za udruge uz zakup od 20 kuna godišnje pa se nitko nije javio. Slično je bilo i 2017. kada je natječaj za zakup bio po cijeni od 11.000 kuna, za 5.800, nitko se nije javio, tijekom 2018. bila su dva natječaja po zanemarivim iznosima i opet se nitko nije javio. I sada kad smo načelno dobili poduzetnika s kojim se ugovorom moglo sve definirati, javili su se oni koji ističu kako je Dom mladeži kultno mjesto i da ne treba ići u takav najam." dodao je gradonačelnik Miličević. Tvrtka koja je bila zainteresirana za najam uspjela je pronaći drugi prostor za skladište, dok je još uvijek u potrazi za poslovnim prostorom u kojemu bi kupcima izložili svoje proizvode. "Ne treba se puno objašnjavati, MKC ostaje u statusu u kojemu je bio." zaključio je gradonačelnik Davor Miličević. Dakle, od natječaja koji je početkom siječnja bio objavljen, opet ništa. I tim je natječajem koji je nudio zakup multifunkcionalne dvorane Doma mladeži uz početnu cijenu zakupa od 1.000 kuna mjesečno na vrijeme od 5 godina sve bilo jasno naznačeno: zabranjeno je davanje poslovnog prostora u podzakup, vršiti vanjske ili unutarnje zahvate i rekonstrukcije kao i prenamjene ili promjene djelatnosti bez izričite suglasnosti zakupodavca, ali i što je obuhvaćeno zakupninom i na koji način. Što će u sljedećem razdoblju biti u dvorani Doma mladeži, kakve će se ondje aktivnosti ili programi održavati, ostaje za vidjeti....Uz otvoreno pitanje: što je trenutno s Udrugom MKC?
 
 
 
 
 
 

 

Hitovi: 720