USKLADIMO FREKVENCIJE

Mladi filmaši iz Gunje imaju bogatu jesen

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GUNJA - Uloženi trud gunjanskih filmaša “ Mladi Skigovci” učenici Osnovne škole “ Antun i Stjepan Radić” iz Gunje

, njih desetak je tijekom protekle školske godine urodio je pozivom na brojne filmske revije i smotre. Učinak je to u okviru izvan nastavnih aktivnosti filmske družine ove škole. Njihov kratki film u slobodnom stilu „Reci NE nasilju!“ odabran je za sudjelovanje na Smotri hrvatskoga školskoga filma koja se ove godine održava u Velikoj Gorici od 25. do 27. rujna. Prosudbeno povjerenstvo ove godine je za Smotru odabralo 50 filmova učenika osnovnih i srednjih škola iz različitih županija. Samo tjedan dana kasnije filmaši iz Gunje će s istim filmom otići u Sisak, na Reviju hrvatskog filmskog stvaralaštva djece. U četiri dana Revije na filmskom platnu naći će se sam vrh hrvatske osnovnoškolske kinematografije. Najveće priznanje za mladu filmsku družinu stiglo je iz Dubrovnika. Već spomenuti kratki film “Reci NE nasilju!” ušao je u službeni natjecateljski program međunarodnog Dubrovnik film festivala. Film “Reci NE nasilju!” govori o učenici 7. razreda koja je doživjela „bullying“ od strane svojih vršnjakinja iz razreda. Učenica iznosi svoje iskustvo i kako se snašla u cijeloj situaciji. U filmu se između ostalog iznose statistički podaci  koji su proistekli iz svjetskog istraživanja o raširenosti školskog nasilništva. Vjerujemo da će ih nagradna putovanja dodatno motivirati za nova filmska ostvarenja, a njihovi kreativni voditelji dr.sc. Anita Tufekčić i prof. Darko Perić će biti sa njima.

Fotografije družine                                    Stjepan Bogutovac

 

Hitovi: 401