USKLADIMO FREKVENCIJE

26. MEMORIJAL JOSIPA ČIKA JOSE LONČAREVIĆA U ŽUPANJI

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

VETERANI SAVE ŽUPANJA PRVI

ŽUPANJA - U povodu Dana Grada Županje i crkvenog goda Mučeništva sv. Ivana Krstitelja , Grad Županja bio je pokrovitelj  natjecanja športskih ribolovaca u organizaciji Športsko ribolovnog društva „ Sava“ Županja. Uspješno je organiziran i ovaj 26. memorijal  Josipa Čika Jose Lončarevića – tradicionalni turnir lov ribe udicom na plovak na stazi uz Savu. Veterani Save su dokazali da se na njih može i treba računata, jer je elitna ekipa Save imala nastup u Prvoj ligi. Vrijeme i uvjeti za razliku od prošlog jubilarnog 25. memorijala  kada su: hladnoća, kiša i vjetar bili loš saveznik, no i na ovom toplom danu čuli smo komentare ne grize. No, grizla je kod veterana Save iz Županje, prošlogodišnjih pobjednika Šarana iz Podravskih Podgajaca i Dea Sport iz Vukovara koji su se plasirali na prva tri mjesta. Sudjelovala je 19 ekipa ( jedna više nego lane)  iz: Vinkovaca 4 ( jedna žena), Županje  3, Gunje 2, po jedna ekipa iz: Bošnjaka, Rokovaca-Andrijaševaca, Otoka, Cerića, Cerne-Šiškovaca, Nuštra, Podravskih Podgajaca, Vukovar, Babina Greda i Ivankovo. Svečanosti proglašenja nazočili su: Marlena Lončarević, Damjanka Pavić, kćerke i sin Kuzman Lončarević sa suprugom, pokojnog Josipa Lončarevića. Glavni sudac Slavko Živković,  sektorski suci Josip Vincetić i Mato Musa, te Hrvoje Živković, tajnik natjecanja. Suci su nakon obavljenog natjecanja izmjerili učinak 57 sportska ribolovca i tri dame i utvrdili ekipni poredak: 1. Veterani Sava Županja 11 bodova ( Vlado Ivanković, Damir Parmać i Antun Malbašić ) 2.  Šaran Podravski Podgajci 11,5 bodova, 3. Dea Sport Vukovar 13 bodova, 4. Virovi Bošnjaci 18,5, 5. Vodovod Vinkovci 19, 6. Karas Rokovci-Andrijaševci 22, 7.Sava II Županja 23,5, 8. Mladost Cerić 25, 9. Sava I Županja 26,  10. Željezničar Vinkovci 29, 11. Priroda Vinkovci 21, 12. Stari Šaran Gunja 36, 13. Šaran Gunja 37,5, 14. Lavanda Vinkovci – žene 37,5, 15. Starovirac Otok 38,5, 16. Vuka Nuštar 45, Berava Babina Greda 47,  18. Klenić Ivankovo 48, 19. Šaran Cerna-Šiškovci 51.  Veliki prijelazni pokal i pehar u trajno vlasništvo primio je su iz ruke Marlene Lončarević, kćerke pokojnog Josipa, kapetan pobjedničke ekipe Veterani Save Županja gospodin Antun Malbašić. Osim medalja i pehara organizator je uručio i vrijedne nagrade u priboru.

Tekst i slike Stjepan Bogutovac

Hitovi: 366