USKLADIMO FREKVENCIJE

NAJEZDA KOMARACA U Županji: Iz Veterinarske stanice najavljuju novo zaprašivanje

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Nakon što je prošlo razdoblje obilnih padalina, došlo je do najezde komaraca u Županji.

Stanje je  bolje nakon provedene akcije zaprašivanja, no i dalje je posebice, u večernjim satima najbolja opcija ostati kod kuće. Iz Veterinarske stanice Županja najavljuju novo zaprašivanje, i to ovoga tjedna.

"Živimo u kraju gdje su jako velike površine pod vodom , poljima i šumom. Ove je godine vrlo naglo došlo do razvoja komaraca koji su se iz ličinke u odrasle oblike razvili u enormnom broju. Pokušavamo to svesti na podnošljivu mjeru da nam komarci ne zadaju tolike probleme, i to ćemo nastojati i dalje raditi u suradnji s jedinicama lokalne samouprave. Inicijativa je da se u Županji  vrlo brzo ide s drugim tretmanom zaprašivanja . Mi radimo s topovima na cijelom području županjske Posavine i vjerojatno ćemo ovaj tjedan uspjeti tretirati naš grad, kaže dr. Mijo Fury, direktor Veterinarske stanice Županja.Hitovi: 1369