USKLADIMO FREKVENCIJE

Županja dobila interaktivni infopult

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

U samom centru Županje postavljen je interaktivni infopult, koji je odmah izazvao znatiželju prolaznika, posebice mladih. Naime, u blizini trgovine DM, prema riječima pročelnika Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo, prostorno uređenje i geodetske poslove Grada Županja, u okviru projekta prekogranične suradnje “ViC-Tour - virtualni i kulturni turizam” koji provodi Vukovarsko-srijemska županija, a koji je financiran iz Programa prekogranične suradnje Hrvatska-Srbija, postavljen je interaktivni infopult sa zanimljivim i važnim podatcima o Županji, posebice kada je riječ o turističkim posebnostima i povijesnim značajkama Županje. Cilj projekta "ViC-Tour-virtualni i kulturni turizam" je razviti prepoznatljiv vizualni identitet regije, poboljšati turističku promociju i ponudu te unaprijediti vidljivost turističke ponude. Osim u Županji, predviđeno je postavljanje još pet interaktivnih infopultova - u Vukovaru, Vinkovcima, Otoku, Iloku i u Nijemcima. Građani će na taj način na jednome mjestu moći dobiti sve informacije o ponudi, specifičnostima i zanimljivostima određenoga područja. Lokacija infopulta odabrana je, dodao je pročelnik Nikolozo, zbog frekventnosti samoga centra, odnosno, kako je rekao, vodilo se računa da interaktivni infopult bude na lokaciji uz koju prolazi najveći broj građana. Grad Županja je za postavljanje infopulta osigurao tehničku podršku, odnosno, omogućio lokaciju i drugo.

 

Hitovi: 898