USKLADIMO FREKVENCIJE

Povelja RH povijesnoj postrojbi "Serežani"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Odlukom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović Konjogojska udruga "Stari graničar" Županja primit će Povelju RH za izniman doprinos u očuvanju i njegovanju tradicije te promicanju povijesno-kulturne baštine Republike Hrvatske.

Ovo visoko priznanje primit će povijesna postrojba Serežani, koja je u okviru Konjogojske udruge "Stari graničar" Županja osnovana 2006. godine, pojašnjava Marko Maroševac, predsjednik Konjogojske udruge "Stari graničar" ističući kako je serežane predložio Savez povijesnih postrojbi u kojemu djeluju od osnutka. Povijesna postrojba "Serežani" vrlo je aktivna i sudjeluje u brojnim manifestacijama diljem Hrvatske, a osnovana je kroz suradnju sa Zavičajnim muzejem "Stjepana Grubera" i uz potporu ravnateljice muzeja Janje Juzbašić. Veliku potporu Konjogojska udruga ima od Grada Županja, posebno kada je riječ o nabavci opreme za "Serežane", poput nabavke kubura i prije toga sablji za članove postrojbe. Konjogojska udruga "Stari graničar" Županja prošle je godine, zajedno sa Zavičajnim muzejem "Stjepana Grubera" primila zlatnu povelju Suncokret ruralnog turizma za manifestaciju "Kod konjarskih vatri", a sada će, primitkom Povelje RH odlukom predsjednice Republike Hrvatske, ponovo potvrditi kako su i konjogojci i serežani čuvari bogate baštine svoga zavičaja.

 

 

 

 

Hitovi: 548