USKLADIMO FREKVENCIJE

Stanje u DVD Gunja se stabiliziralo

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GUNJA – Održana je 81. redovna godišnja skupština DVD Gunja koju je otvorio Mirko Nikolić, predsjednik.U pozdravnim riječima je istaknuo da zadovoljstvo čini dolazak Antuna Jelića, predsjednika  Županijske vatrogasne zajednice i dopredsjednika HVZ, Mladena Mikića, predsjednika Gradskog DVD Županja i predsjednike DVD iz Vrbanje, Drenovaca i Rajevog Sela i Darka Horvata , predsjednika VZ Drenovcvi i vatrogasce Gunje. „ Mi u DVD Gunja posebno cijenimo za ono što je učinio Anto Gutić, načelnik, Toni Marković, njegov zamjenik i Općinskog vijeće Gunje koji su novi čelnici općine uspjeli vratiti sve dugove ranijih godina prema DVD.“ istaknuo je Nikolić.

Zapovjednik Anto Perić je naglasio da je bilo pet intervencija na otvorenom prostoru i jedna tehnička intervencija  na sanaciji pucanja vodovodne cijevi. Pojedini mještani pale strništa poslije skidanja ljetine ili pale kanale i tako krše odredbe zakona. DVD je potrebna garaža za vozilo i uređenje Doma DVD-a. U diskusiji je Anto Gutić načelnik istaknuo da Općina zna značaj DVD u Gunji i da je za dvije godine uplaćeno na račun više nego prethodnih šest, a da će do kraja mandata ovog saziva vatrogascima biti uplaćeno više nego prošlih 12 godina. „ Dugi niz godina sam slušao o vašim problemima, a sada mi je drago da je stanje nego što je bilo. Vozni park ćemo popraviti.“ Mladen Mikić, predsjednik Gradskog DVD Županja kaže: - Blizu smo i zato se slažemo. Imate dva člana sa položenim ovlastim, a  mnogi i veći to nemaju. Financije uredne imate i veliku podršku načelnika. Tome mi vatrogasci težimo.“ Izvješća su usvojena, kao i Program rada i Financijski plan za 2019., a riješena su i neka kadrovska pitanja.

                                      Tekst i slike Stjepan Bogutovac

Hitovi: 464