USKLADIMO FREKVENCIJE

GODIŠNJICA PROGRAMA ZAPOŠLJAVANJA ŽENA ZAŽELI OBILJEŽENA U GUNJI

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GUNJA – Godišnjica Programa zapošljavanja žena " Zaželi" obilježena je u Velikoj Općinskoj vijećnici u Gunji u organizaciji i pod pokroviteljstvom općine. Program se provodi u tri općine županjske Posavine Cerna, Gradište i Gunja. U Vijećnici su kroz prigodan program evocirana sjećanja  na početak realizacije projekta vrijednog 6.634.955 kuna namijenjenoga za općine Cerna, Gradište i Gunja u kojima rade 54 osobe, od kojih je uposleno 25 u Gunji. Njihov rad je evidentan i na zadovoljstvo korisnika. Zajednički susretu žena u programu Gunje, još jednom u nizu razmjene iskustava potaknula je čelnike općine Antu Gutića, načelnika i Borisa Nikolića, predsjednika Općinskog vijeća da ovako zahvale u ime korisnika i općine za sve što ove vrijedne žene čine za stare i potrebite. Načelnik je ovim povodom rekao da ove uposlene žene rade posao sa osjećajem za potrebite. Marija Dugalić, ravnateljica GDCK i koordinatorica projekta je zadovoljna suradnjom s partnerima, te je zahvalna na poslovima koje obavljaju godinu dana i cilj se ostvaruje. Darija Pušeljić, voditeljica projekta na onome za godinu učinjenom zahvalna je i u ime korisnika. Posjetili smo i korisnike koji kao u glas ističu vrijedne žene koje im pomažu i kako rekoše bez njih neće moći. Posebno je vidljiva higijena u prostorijama koje blistaju i prisni kontakt koji je međusobno uspostavljen na relaciji korisnika i potrebitih sa ženama koje će steći poslije prakse u domovima za stare u Gunji na skupu nazočne Ljubice Čolakovac, zvanje njegovateljice za stare i nemoćne.

 

             Tekst i slike Stjepan Bogutovac   

Hitovi: 619