USKLADIMO FREKVENCIJE

Proučavali stare razglednice Županje

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

U sklopu trogodišnjeg programa „Korak u samostalnost“ Udruga “Golubovi” je sa članovima koji su uključeni u Program, posjetila Zavičajni muzej "Stjepan Gruber". Kako ističe Anita Blažević-Jurković,izvoditeljica programskih aktivnosti programa „Korak u samostalnost“, u muzeju su sudjelovali na veoma zanimljivoj radionici pod nazivom „Stare razglednice grada Županje“ koju je vodila Marta Huber. Proučavali smo stare razglednice grada Županje, te uplovili u crno-bijeli svijet prošlosti našega grada …u nekadašnje stare zgrade, ulice, trg, čardak, ljude, neasfaltirane ceste, zaprežna kola i konje, stare bicikle i putove…Uspoređivali smo ih s fotografijama današnjeg izgleda grada te pokušali pogoditi određeni dio grada. Bila je to prigoda ukazati na velike razlike između sadašnjeg izgleda i onoga u prošlosti." istaknula je Anita Blažević-Jurković i dodala kako su na ovoj radionici polaznici programa "Korak u samostalnost" učili kako napisati razglednicu, kako ona izgleda, što sve treba sadržavati, te su ih i sami oslikali s motivom, odnosno dijelom Grada Županje koji im se najviše sviđa. Bilo nam je divno i zaista smo uživali, te jedva čekamo ponovno druženje.” zaključila je Anita Blažević Jurković, izvoditeljica programskih aktivnosti programa „Korak u samostalnost“

 

Hitovi: 522