USKLADIMO FREKVENCIJE

JFolder: :files: Putanja nije direktorij. Putanja: /home2/radiozu/public_html/images1/aktualno/2014-10/obljetnica_131_brigade
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images1/aktualno/2014-10/obljetnica_131_brigade

Obljetnica ustroja 131.brigade Hrvatske vojske Županja

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

 

{gallery}aktualno/2014-10/obljetnica_131_brigade{/gallery}

Na današnji dan, 25. listopada 1991. osnovana je 131. brigada Hrvatske vojske Županja. A kroz županjske "Sinove ravnice", prošlo je skoro 8 tisuća pripadnika. "Bilo je to tada 50 posto vojno sposobnog stanovništva. Ona druga polovica ostala je u tvornicama."  riječi su ratnog zapovjednika 131. brigade pukovnika Franje Krezića koje treba i danas ponoviti. Iz županjske  brigade poginulo je 58 pripadnika , dok su 172 ranjena. U prigodi 23. obljetnice ustroja 131. brigade HV-a Županja  na spomen obilježju poginulim hrvatskim braniteljima položeni su vijenci i upaljene svijeće. Učinili su to predstavnici Grada Županja, gradonačelnik Davor Miličević i njegovi zamjenici Mladen Dogan i Kruno Šarić, predsjednik i potpredsjednik Gradskog vijeća Gabrijel Galović i Ivan Grigić, predstavnici 131. brigade Hrvatske vojske Županja predvođeni ratnim zapovjednikom pukovnikom Franjom Krezićem, članovi Udruge roditelja poginulih hrvatskih branitelja i Udruge dragovoljaca Domovinskog rata.

 

Z.Knežević

Hitovi: 2872