USKLADIMO FREKVENCIJE

HNS pomaže

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

 

Članovi županijskog Predsjedništva Hrvatske narodne stranke – liberalni demokrati Vukovarsko-srijemske županije posjetili su tijekom proteklog vikenda članove HNS-a Gunja.

S obzirom na to da se život u stradaloj Gunji ni četiri mjeseca nakon poplave nije normalizirao vukovarsko-srijemski HNS-ovci na čelu s predsjednikom Mariom Jozanovićem obišli su članove stranke kojih je u Gunji i Rajeveu selu stotinjak te su im u ime ceranske podružnice uručili novčanu pomoć. Ovom prigodom pomoć je uručena i obitelji Hasana Halilovića, člana HNS-a preminulog od opeklina nakon svibanjske poplave.Većina obitelji članova HNS-a na poplavom pogođenim prostorima se odlučila za obnovu kuća preko Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja te se nadaju da će predstojeću zimu dočekati pod svojim krovom. Uz desetak obitelji čije je privremeno boravište kontejnersko naselje, ostatak HNS-ovaca s obitelji se vratio kućama te ulažu maksimalne napore za dovođenje stambenih i gospodarskih objekata u punu funkciju prije zime. Inače, tamošnjim stanovnicima trenutno najviše nedostaje sredstava za čišćenje, pranje rublja i posuđa pa bi u tom smislu svaka pomoć bila hvalevrijedna, naglašava županijski predsjednik Mario Jozanović . Dogovoreno je da se prema potrebi vikendom održavaju radne akcije u kojima bi se na raspolaganje stavili članovi svih podružnica HNS-a Vukovarsko-srijemske županije.

Hitovi: 1997